bugün

Watercity..
(bkz: madımak katliamı)
(bkz: sivas kongresi)
Standart çomar birimlerinin doğuş yeri.
sivas kangalı.
2009'a kadar şehir merkezindeki istasyon caddesi'nin sağlı sollu ağaçlarıyla çok güzel olduğu şehir. sonra o ağaçlar gitti. geriye de sivas merkezden akla gelen birşey kalmadı.
5 yıl boyunca karış karış gezdiğim ilçeleri, köyleri, kasabaları. zara merkez caminin dibindeki köfteci, kelkit vadisi, divriğinin demir dağları, aşık veyseli, muhsin başkanı, çerkesin kahvesi, kapanan mis kebabı, medresesi, alibabası, her hafta en az iki defa uğradığım otobüs terminali, valilik binası, balıklı kaplıcası, kışlası, paşa fabrikası..
hey gidi sivas. insanı biraz artisttir. sivaslı olmakla gurur duyarlar, şehre gelen en ufak eleştiriye ise beğenmiyosan sktir git gardaş diye yanıt verirler. iyisi de çoktur, işe yaramazı da.
Eskiden kangaldı şimdi 20küsür erkeğin toplu seks partisi.
direk can dostum kangal geliyor aklıma. ben hayatımda onun kadar sadık ve korumacı bir cins köpek daha görmedim. kendine güveni, gücü, savaşı kimse de olamaz. parçalıyordu valla her şeyi. can dostum huzurlu uyu.
istanbul.
Son zamanlarda tüpçü Fikret'tir.
gelmedi.
tüpçü fikret ve ekibi.
yemekleri güzeldir.
Bak Kardeş Payı izlediğimden de olabilir ama Sivas denilince sırasıyla Yozgat , Divriği geliyor havası nemi köpeği yemeği değil ..
Sivas denilince Yozgat aklıma geliyor değişik .
Keşke gelmese.
haftalarca önceden yerel gazetelerde allahsızlar geliyor manşetleri, valilik tarafından yapılan " gazanız mübarek olsun" anonsları eşliğinde, jandarma ve polisin gözü önünde 37 aydının yakıldığı sivas katliamı geliyor.

keşke ilk sivas kangalı ya da aşık veysel gelseydi.
Kardeş payı-emrah.
Kimya hocam.
Genel olarak zengin olan tayfa, hemde kafa dengi oluyorlar iyiler ama çok'lar tanistiklarimin 3ünden 2si sivaslı cikiyor.
sivas katmeri.

yapilişı cok kolay bol tereyagli lezzetli bir hamur işi.
Aşık Veysel,
Türküler,
Göç,
Hemşehricilik,
Kangal,
Zara,
Watercity,
istanbul'un Başkenti
Aklıma köpekler geliyor.