1. 1.
  16 temmuz 1995 tarihinde sivas cumhuriyet üniversitesi'nde gerçekleşen mezuniyet töreni skandalı. mezuniyet törenine katılan başörtülü öğrencilerin uğradığı şiddet iğrendiren, kan donduran cinsten. şiddeti tanımlamak için illaha insan öldürmenin/yaralamanın gerek olmadığını fikirlerin eyleme dönüştüğünde ne derece tehlike olabileceğini, bir dönem ülke geneline egemen olmuş cunta veyasetinin toplum psikolojisine ne derece rahatsız edici şekilde hükmettiğini gözler önüne seriyor. özellikle 1:42'den sonraki görüntüler nefret suçunun özeti olacak cinste. umarım hala böyle değilizdir, umarım bilinçaltımız bu nefretten arınmıştır.
  https://video.uludagsozluk.com/v/sivas-cumhuriyet-üniversitesi-ndeki-tören-skandalı-72200/

  7 -4 ... grb 050904
 2. 2.
  öncelikle müslümanım, milliyetçiyim(asla ırkçı değil), atatürkçüyüm. evet inanamayanlar olsa da benim gibi düşünen çok insan var bu memlekette.

  gelelim olaya, olay çok eski olmasına rağmen bir dönem ülkemizde ne yazık ki yaşananları çok iyi sergiliyor. peki ne olurdu o üç kız arkadaşımızında o törene katılmasına izin verilseydi? hiçbir şey... üstelik okul birincisi olmuş. çalışmış, çabalamış bu şerefe nail olmuş... bir dönemin Türkiyesi hakkında çok güzel bir o kadar da üzücü bir örnek oldu bu video...

  başörtülü kızın ağzını kapatan ve başındaki örtüyü çıkartmaya çalışan o şerefsize ayar olmamak elde değil. hangimizin ailesinde başı kapalı ya da açık kadınlar yok ki? bir çok ailede olduğu gibi benim ailemde de var. neden ya neden anlamıyorum ben mi çok normal düşünüyorum ya da bu insanlar mı kasıtlı yapıyorlar? nolur yani gelip hakettiği konuşmayı yapsa kürsüde? tabiki şeriat istiyoruz tarzında bir konuşma yaparsa gereği neyse yapılmalı bu ayrı bir husus... lakin nolursa olsun o konuşmayı yapmaya hakkı yok mu? göğüs dekoltesiyle, mini eteklerle törene katılabilenler varken neden kapalı birisi katılamıyor? nerde hak nerde adalet?

  bu ülke böyle geldi böyle gidiyor...önceden sırf başları kapalı diye zulme uğrayan insanlar vardı.şimdi birilerinin intikamı yüzünden suçsuz yere zulme uğrayan öğrenciler, gazeteciler, askerler yok mu? var, ne yazık ki var. hiçbir şey değişmiyor. bir adım yol alamıyoruz anasını satayım. yazıklar olsun bu ülkede her türlü ayrım yapan insana ve insanlara...

  not: ulan bir daha izledim. o kapalı kızın ağzını kapatıp zorla götürmeye çalışan kız açık bir şekilde darp yapıyor. resmen suç işliyor bir allahın kulu da demiyor ki aga biz napıyoruz!
  8 -3 ... kanla karisik yagmur
 3. 3.
  postalcı zihniyetin gözyaşları ile izlediği skandal. bir zamanlar ülke onların elindeydi. böyle zulmediyorlardı.
  o hanfendi yiyorsa şimdi tutsunya saçından başından kürsüdeki kızları? yer mi? bence yemez.
  üniversitede bitirse kimi zihniyet hep barbardı.
  -7 ... white beard
 4. 4.
  sayin vekilime facebook üzerinden sikayetimi yaptigim olay. Prof.Dr. SERVET ÖZGÜR (ki kendileri gaziantep üniversitesindeymis) gibiler bu ülkeye daha fazla zarar vermemeli.
  2 -1 ... brolly
 5. 5.
  kapalı kızın ağzını kapatıp konuşmasını engellemeye çalışan "şahsı" görünce elim ayağım titredi, şu görüntüler insanlık suçudur üstüne laf etmek abesle iştigaldir. bunlar yemin ettirilmeyecek diye buyuran şahıs da şu dönem yetkilileri kadar yasakçı ve baskıcı.
  4 -3 ... parya sosyolog
 6. 6.
  (bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
  2 -2 ... diye yaziyorum ben
 7. 7.
  islam'ı yanlış anlamakla bizi suçlayan laiklerin Laikliği yanlış anlama skandalı.Beyni felce uğratan kişi bozukluğu.

  -kişi hak ve hürriyetlerinden dem vuran karaktersizlerin, böyle olayları meşru bulması da cabası..

  not: eğer orada kapalı bir rahibe olsa idi oradaki laik geçinen şerefsizler önlerini ilikleyerek saygı duruşunda bulunurdu.islam'a olan düşmanlıkta son nokta..
  5 -5 ... fatihin tugrasi
 8. 8.
  asıl türban mücadelesini yapanların içerisinde olduğu skandaldır.
  1 ... andromeda yi gordum lan
 9. 9.
  yaşanan olayın kesinlikle skandal olduğu ve utanç verici olduğu olaylardır.

  bakın zerre hoşlanmam özellikle aşırı islamcı, baskıcı, "benim dinime inanacaksın" diye dayatan tiplerden. belki bu kızlarda onlardandır. Öyle bir ortamda yetişmiştir ancak özellikle diğer öğrencilerin tutumu çok yanlıştır ve sinirlendirmiştir.

  Onlarda o okuldan mezun olmuşlar, başları kapalı sadece onun haricinde giyim kuşam konusunda ne gibi bir farklılık var diğerlerinden? yüzleri görünüyor kimlikleri belli. Onları o salona almayan zihniyet utanmalıdır.

  Sana yapılınca adalet diye bağırıyor isen bu yapılanda adaletsizliktir ve aynı şekilde adalet demelisin sevgili arkadaşım.
  2 ... delegado zero1918
 10. 10.
  unutamadığım skandaldır. faşist, örümcek kafalı Kemalist zihniyetin ürünüdür. 90'lardaki zulmün somut örneklerinden biri olmuştur. ne var yani başı kapalı bir öğrencinin yemin etmesinde ? mezuniyet törenine katılmasında ?
  4 -5 ... ucgende alan