1. 1.
    Şaka olsun diye kuytuda karşıma çıkarlarsa amel defterlerini kapatırım bunların.
    2 -2 ... golgebeyi
  2. 2.
    Ya arkadaş hiç mi güzel bişeyimiz yok. Hiç mi ucube olmayan bişeyimiz yok. Kafayı yicem yaa.
    9 -6 ... insectoidzz
  3. 3.
    denk gelsem cin düğünü sanır uzaklaşırım anasını satayım.
    bence türkiye'nin tüm gizem dolu bilinmeyenleri sivas'ta.

düşman başına.
    5 -2 ... eylulsabahi
  4. 4.
    izlediğimde ben bile korktum. O maskeli adamları dövesim geldi.
    -1 ... benkimimlan
  5. 5.
    eski anadolu pagan geleneklerinin devamı olan şenliklerdir.
    4 -1 ... bay polar
  6. 6.
    adamların oyunları şiddet ve cinsellik içerikli, düğünleri "korkutucu" ve "şiddet" içerikli, akraba ilişkileri "kim kime kayarsa".

sorsan bunlar "anadolu nun saf ve temiz insanı".
    7 -8 ... bugun variz yarin yokuz
  7. 7.
    Beyazlı abi zenci galiba.
    2 -1 ... hepinizi sevmiyorum
  8. 8.
    sivasta cigaraların kaliteli olduğunu gösteren düğün.
    5 -1 ... kafam bir milyon
  9. 9.
    Anladığım kadarıyla düğün değil geleneksel bir şenliktir. Şenlik yazmasa onu da anlamazdım gerçi. Buradan bakınca ne şenlik ne de düğün gibi duruyor. Bir avuç soytarının halt yemesi desek daha doğru. Korkunçlu kısmına gelirsek şahsen keçiyken meftaya evrilen cinlerle aynı ortamda bulunmuş büyüklerinden hikayeler dinleyen biri olarak korkunçtan ziyade komik diyebilirim. Mumya kılığındaki arkadaşa tez elden libidosu yüksek bir kısmet bulsunlar bence. Mesajını vermek için şenlik gününü beklemiş gibi bir hali var çünkü.
    1 -1 ... selfcontrol
  10. 10.
    Şapkalı "dede" teatral bir performans sergilemiş gerçekten, düğün değil bir şenlik bu.

Şapkalı "Dede"nin bayıldıktan sonra kadının oral hareketiyle aniden kendine gelmesi ilginç bir ayrıntı.

Büyük ihtimal Anadolu'daki güzide Alevi köylerimizden biri çünkü islamiyet öncesi pagan geleneklerine çok miktarda gönderme var şenliklerde .
    -1 ... isminiunutanadam