bugün

bankalarda, finans kurumlarında , şirketlerde hatta mahalle bakkalında dahi iş yapmak istemeyen veya beceri yoksunu personelin klasik yalanıdır.

-ilk taksidi ayın 15 inde başlatsak, ne dersiniz ?
-sistem izin vermiyor hanfendi..bana kalsa tamam da..sistem bu.. hepimizi yatırıp s.ker.

-makbuzu bulamadım da, eski kayıtlarınızda vardır belki, bi baksanız..
-sistem izin vermiyor kardeşim boru mu ? sistem bir önceki ayı göstermiyor..ama bak şimdi sisteme giriyorum buyrun 10 yıl sonraki haliniz..bakın bakın kel olmuşsunuz..ay ne çirkin !
-bu sistem pek marifetliymiş, ben de ebenizi soracağım şimdi.
-arzu seni çok seviyorum, benimle evlenir misin ?
-sistem izin vermiyor beyfendi.
-alooo..arzu benim ben..mithat..bankada değilsin yavrum.
-öğleden sonra arar mısınız, genel müdürlükle görüşmem lazım..
benzeri için:
-alo garanti, ebru ben..nasıl yardımcı olabilirim acaba.
-ebru yavrum..baban ben..nasılsın iyi misin ?
-şimdi sisteme giriyorum beyfendi..doğum tarihinizi ay gün yıl olarak alabilir miyim ?
-vay eşek sıpası yine unuttun değil mi, babanın doğum gününü..
(bkz: vur abalıya)
gelen darbenin bertaraf edilmesine yarar...
Çoğu zaman sistem gerçekten izin vermez ama...
Gerçi bunu müşteri kısmına anlatamazsın. Ona göre bankacılık kolaydır da, bankacı kıllık çıkarıyordur.
Bir tane microsoft word dosyası açın ve onu "con" adında masaüstüne kaydedin.
Bakalım sistem izin veriyor mu vermiyor mu?
Bir bankacı sistem izin vermiyo dediğinde hep yalanmış gibi algılanır ama gerçekten izin vermiyodur o kahrolası sistem izin vermiyodur ama müşteri size anlamsız anlamsız bakar bakışı o kadar donukdur ki ifadersiz ,diyesiniz gelir sistem izin veriyo ben yapmıyorum ulannnnnnnnnn...
(bkz: patron yok sonra gel)
-hanfendi diyorum ki şimdi ben, hesabımdaki parayla repo yapsam, öğleden sonra fikir değiştirsem isveç kronu alsam, sonra hemen vazgeçip tahvil bono işine girsem ne dersiniz ?
-sistem izin vermiyor beyfendi, lütfen beni zor durumda bırakmayın.
-boşver sistemi yavrum.. diyorum ki o da olmadı bir arkadaşın ayvalık'ta yazlığı var , bu haftasonu kaçsak seninle, şöyle rakı roka muhabbetine girsek, çipuranın da tam zamanı şimdi..
-sistem izin.. yuh artık !
insanı 'niye izin vermiyo kardeşim, izin vermiyosa ne işe yarıyo bu, kim koydu bunu buraya...' diyerek çıldırtan, saç baş yolduran durumdur.
thy'den iki kisilik bilet aldim. online check-in yaptiracagim birimizi bir yer oburumuzu baska yere atmis. lan ayni referans nolu iki bilet. ariyorum musteri hizmetlerini cevap hazir : 'sistem izin vermiyor'. sisteminize sokayim. hani makineler gelince dunya super olacakti???
sistemlerde çalışma var, sistem izin vermiyor, sistemlerime ulaşmaya çalışıyorum, ekranlarıma ulaşmaya çalışıyorum gibi sözlerle arayanı geçiştirmeye çalışırken bir taraftan da instagram hesaplarında dolaşırlar.