bugün

büyük ihtimalle dünyadaki en boktan kitaptır kendileri.

en basitinden ilk sayfasından hatırladığım bir kesit: ''o sabah patates kızartmasının kokusuyla uyandı ilay. önce patates kızartmasının kokusunu içine çekti, sonra da kaygılanmaya başladı. çünkü annesi sadece kötü bir haber verdiğinde sabah kahvaltısında patates kızartması yapardı. babası ile boşandığını söylediği gün de kahvaltıda patates kızartması yemişti.

bir hafta önce oks sınavı bittiği için ilay artık çok rahattı. okullar kapanmış, ingilizce kursları bitmiş, test kitapları yatağın altına kaldırılmış, dershanenin yolu unutulmuştu.''

bu ney lan? kötü bir haber vermek için kahvaltıda patates kızartması mı yenir amını dengesini siktiğim? düşünsene kıza tecavüz etmişler kız diyor ki ''ühü ühü anne beni götümden siktiler şimdi ben patates kızartması yiyicem belki götümün ağrısı geçer yanına da mayonez oh miss''

asıl komik taraf ''dershanenin yolu unutulmuştu.'' insan bir yıl boyunca her hafta sonu bulunduğu dershanenin yolunu bir haftada unutur mu ulan orospu çocuğu. nasıl cibiliyetsiz insanlarsınız çözemedim.

anasının verdiği kötü haber de:''bu yaz köydeki teyzengile gideceksin, git ordaki kültürü de bir gör'' kız da ağlamaya başlıyor ''ya yok ben köye gitmem orası iğrenç :S'' bi de kız bütün bir yıl bi çocuğun peşinden koşturuyormuş daha bir hafta önce sevgili oluyorlar. anasına diyorkine ben bi dışarıya çıkıyom kafamı dağıtacam sırtına da çantasını almış sanki savaşa girecek amk malı. kafa dağıtmaya gitmiyor aslında telefon kulubesine para atıp babasına anlatacak. kitap 1900'lü yıllarda olsa kıza zekiymiş derim ama 2000'li yıllarda yazılmış ve anası doktor olan kızın bir cep telefonu yoksa ben öyle kitabın amına koyayım.

bir de o teyzesigile gidiyor abooovv telefonun çekmediği yerde konuşan karga mı varmış, bi de anasının arkadaşının çocuğuyla birlikte (adı fuat mı neydi cibiliyetsiz) 14-15 yaşında sivilceli ergenler dünyanın sırlarını mı çözüyormuş, hüloğğğğğğğğğğ!!!