1. ?.
  şaşırtıcı bi durum olmasına karşın adamların osmanlı mirasına verdikleri önem takdir edilesidir
  2 -1 ... pandora
 2. ?.
  bundan kelli mostar köprüsünü tuzla buz etmişlerdir hakkaten ayıda yavrusunu döverek severmiş dediğim başlıktır. ayrıca (bkz: murat hudavendigar) (bkz: milos)
  2 ... say
 3. ?.
  sırpların boşnaklardan nefretiyle karıştırılmamalıdır
  ... pandora
 4. ?.
  gerçekliğinden şüphe duyulası önerme.
  1 ... altan
 5. ?.
  deveye diken, insana siken gerek sözünün politik bir tezahurudur.
  3 ... arcadian
 6. ?.
  tanıdığım sırplar ın ve karadağlılar ın hepsi -birkaç tane de olsa gayet normal genç üniversite öğrencileriydi- osmanlı mirasına bizden daha çok sahip çıkıyorlar. büyük bir heyecanla kimi ülkesindeki osmanlı eserlerini anlatıyor, kimi ise şu kelime türkçe mi biz şu kelimeyi kullanıyoruz, türkçede de aynı galiba diye muhabbete giriyor. hatta bir tanesi yüzlerce sene bizi adaletle yönettiniz cümlesini o kadar kompleksiz ve rahat bir şekilde kullandı ki o an gözlerim yaşardı. batı daha gelişmiş olabilir ama siz daha medenisiniz gibi laflar ettiler. tabi şimdi gelip görseler halimizi onların gözleri yaşaracak bu sefer de.

  bu sözlerime inanmayan varsa karadağ daki avrupa basketbol kupasında almanya türkiye maçında sırp taraftarların açtığı "türkler maçı yenince bizi içmeye götüreceksiniz" pankartını hatırlasın.

  yani bir milleti başlarına gelmiş faşist bir diktatör yüzünden toptan harcamak saçma. tanıdığım bütün avrupalılardan ve amerikalılardan daha kaliteli ve düzeyli insanlar. hakkaten. türklere iltifat ettiler diye söylemiyorum bunu.
  2 ... pandora
 7. ?.
  istiklal şairimiz m.akifin dediği gibi sırp itiyle,yunan eşşeginden türke dost olmaz.
  2 -4 ... karpuzkabugu
 8. 0.
  (bkz: dünya halklarının birbirini sevmesi)
  ... beauty
 9. 1.
  (bkz: turklerle sırpların sevişmesi)
  ... say
 10. 2.
  sanılanın aksine gerçekçi olan bir yorumdur. nedeni bilinmez bir şekilde bize sempatiyle bakıyorlar
  ... city walk