bugün

şeftali şarabının özellikle denenmesi şart olan, neredeyse doğadaki tüm meyvelerin şarabını yapan, yaban mersini şarabının kolestrole iyi geldiği bilinen, şirin bir ege köyünün şaraplarıdır.
edit: edinmek için gitmek gerekmiyor oraya kadar, bir ara izmir kipada görmüştüm, fiyatları da aynıydı. ama yine de çok güzel bir köydür sadece şarap almak için değil insanlarını ve yaşam tarzlarını görmek için gidilmelidir.
o kadar çok çeşidi vardır ki; hangisini alsam acaba diye denerken bir de bakmışsın sarhoş olmşsun.
(bkz: şarap şirinlemek)
2,750 liraya süper şaraplardır.
izmirin selcuk ilçesinin küçük ve çok şirin bir köyünün şaraplarıdır. gidilen her mekanda tadımlık şarap ikram edilmesi ile köyden sarhoş çıkmak mümkündür..
meyve suyundan farkı olmayan çünkü bünyeyi sarhoş etmeyen şaraplardır.
basit bir tekel bayide 3 milyona bile alınabilirken izmirin selçuk ilçesinin şirince köyünde bunun en az 4 katı para verilip alınan şaraptır...
envai çeşidinin ilk başta insanın başını döndüren ve hangisini alsam diye tereddüte düşmesine sebebiyet veren şaraplardır, kavun ve elmada karar kılmıştım en nihayetinde, karadutta gözüm kalmadı değil.
şarap evleri vardır, nasıl hani gideriz nargile kafeye bir oda olur orda otururuz filan bunda da aynıdır olay odası vardır girilir odaya , oda karşında seni bekleyen bi fıçı vardır musluklu şarap akar ... mutlu eder insanı sirince hiç kederle cıkan görmedim ... paralıdır bu odalar ne kadar kalırsan kal zihniyeti vardır yılın bazı zamanlarında...
yaban mersini şarabı tavsiye edilir.
Meyve aromali saraplari bi harika olan sarap markasi. Genelde it olduren icen biriyseniz Ozellikle murdum eriklisini icerken zevkten 4 kose olabileceginiz bi sarap. Hz Isa gibi saraba ekmek banip yemisligim bile var!