bugün

3'lü önermem ile başlayayım;
nurofen cold flu ciddi anlamda etkili
okyanus suyu spreyi
yüzmek
Elektrikli süpürgeyle çektirmek.

Tanım : şaka yapan yazar beyanıdır. lütfen denemeyin.
Sinüsbir çekmek. zevk alarak boşaltırsınız.
Koordinat sisteminde birim çember çizerseniz sinüs 0 olacağından rahat rahat nefes alabilirsiniz, neticede sıfır sinüs oluyor yani epey boşaltılmış. Bu sefer de cosinüs artıyor ki bu da tehlikeli bir şey aslında.
(bkz: biber gazı)
Sorun grip ise genize tuzlu su çekmek işe yarıyor. Bir su bardağı suya bir çimdik tuz atın ve o suyu burnunuza verin. Yanma olmuyor korkmayın. Tıkalı burun hemen açılıyor. Winter is coming yani arkadaşlar aklınızda bulunsun.
(bkz: serbest dalış) eğer sinus sorununuz varsa dipte patlayacaktır enfeksiyon kapmadan tedaviye başlayabilirsiniz.
Kaynar su dolu tencerenin buharına suratı daldırmak. Üzerine de havlu kapatmak. 5 dakika içinde deniyor olacağım. Baş ağrısı delirtecek yoksa.

Edit:Bi boka yaramadı.
Edit2: ama siyah nokta için birebir.
Edit3:deli gibi ağlamak seçeneğini gözden kaçırmışım lan ndndmdm. Belki o zaman salya sümük olurum yihu.
yazın denize girip burnuna su çekmek. evet denizden cıkıp kafayı eğince burun değil mübarek sebil dedirtiyor olsa da ertesi kışı daha rahat gecirmenizi sağlar. *
karabiber koklamaktir. arkasindan gelen 3-4 hapsiriktan sonra tertemiz oluyor sinusler yillardir ise yaramaktadir.
Futbol oynarken kafa kafaya çarpışmıştım, kan akar gibi akmıştı hatta çeşme gibi. O yil ne başım ağrıdı ne alnım şişti.
akdeniz %100 sonuç.
Önce güzel bir terliyorsunuz. Nasıl terlemiş olmanızın bir önemi yok ama mümkünse donunuza kadar terleyin.

Sonra hiç bir şekilde terinizin üstüne soğuk almadan banyoya geçiyorsunuz. Banyoda, sımsıcak su ile ne kadar terlide olsanız sımsıcak su önemli burayı atlamayın, duş alıyoruz. Kurulanırken aynanın önünde kendinizi görmemeniz gerekiyor. Eğer görüyorsanız tam olmamış demektir bir daha ısıtıp bir daha duş alın. O su buharı aynada görünecek.

Çıktıktan sonra sımsıcak limonlu su olabilir, Tylolhot olabilir içip, o yorgunluğun üzerine kalorifer peteğinin yanına geçip yatın. Gene mümkünse uyurken soğuk almayacak şekilde yatın bir battaniye yada pike sarabilirsiniz etrafınıza. Sabah kalktığınızda eğer sinüsünüz hala daha akmaya devam etmekteyse, en yakın doktora gidin başka bir hastalığı sinüzit ile karıştırıyor olabilirsiniz.
Hamama gidip buhar odasına girmek ardından saunaya mentolu basıp birazda saunada kalmak. Dün yaptım beynim çıktı sandım sümkürünce.
burnumuzla alnımızın birleştiği yerdeki kritik noktayı bulup baskı uygulayarak başımızı eğdiğimizde kanalın açıldığını hissedebiliriz. gerekli müdahaleyi yapıp başınız eğik vaziyette yataktan hafif sarkarak ve ya masaya baş koyup uyur pozisyonda durduğumuz zaman durdurması zor olur. sürekli yoğun kıvamda sümük akıntısı yaşayacaksınızdır.
soğan doğramak.zira hem ağlayıp hem burnunuz akıyor hem dertınız gıdıyor hem sınusler boşalıyor.
Bir kere modern tıbbı unutun. Boş yere emek ve para harcıyorsunuz. Hemen bir aktara gidip zencefil tozu alıyorsunuz. Ve bunu sabırla 2 gün boyunca sabah akşam tercihen sıcak su ve bal ile karıştırarak içiyorsunuz. Zencefilin çok faydalarından biri de sekresyonu atmaktır.

Bunları bir kronik sinüzit mağdurundan dinlediniz. Aynı zamanda konkalarımda deviasyon var ve acaip alerjik etkilenimlerim var. Ona rağmen işe yarıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Edit: Eğer sinüzitiniz burun tıkanıklığı sonucu oluşmuşsa veya onunla beraber seyrediyorsa iliadin vb. gibi çok kuvvetli burun açıcılar ile birlikte 2-3 gün boyunca zencefil kürünü uygularsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz. Çünkü sinusler burundan hava almadıkça içeride enfeksiyon daha da birikiyor. Yani burnumuzu bu ilaç ile açık bırakarak zencefilin etkisiyle sinuslerin hızlı şekilde boşalmasını sağlayacağız. Bunları başka hiç bir doktordan duyamazsınız ha ona göre. Ne çektim.

Unutmayın. iliadin gibi meretler bağımlılık yapar ve 5 günden fazla kullanılmaz. Burun mukozasına acayip derece hasar verir. Bunu yalnızca tedavimize tamamlayıcı ve onu hızlandırıcı olarak kullanacağız.
kesinlikle soğan doğramak hatta soğanın kokusunu içinize çekmek. bir haftadan uzun bir süre burun tıkanıklığı yaşadım her türlü suyu burnuma çekmeye çalıştım ama olmadı uykularımdan uyandım bilimum burun spreylerini denedim ama olmadı. bir akşam yemeği için soğan doğrarken nefes almaya başladığımı hissedip doğrama tahtasına yaklaştım ve geçti.
Saunada kristalize olmuş naneli su kullanmak. Ağlatır derecede boşaltıyor sinüsleri, genzi, burnu. Akabinde buhar odası ve hamam pamuk gibi yapar.
burna 31 çektirmek.
Deniz suyuyla olabilir, bir bardağa tuz koyup suyla beraber karıştırıp genze çekmek olabilir. Yani uzun lafın kısası tuz abicim.
Düzenli olarak günde iki defa tuzlu su ile yıka. Eczanede satılıyor gayet de basit.
burnuma tuzlu su çekiyorum acı biber yemekte iyi geliyor arada vicks kokluyorum ama tabi sinüziti bir nebze rahatlatıyor sonra devam tıkanıklığa.
burun balonu denemek de işe yarayabilir. yalnız türkiye'de bayağı tuzlu fiyata geliyor. yurtdışından sık gelip gideniniz varsa makul fiyata getirtebilirsiniz.

https://www.google.com/se...280&bih=851&dpr=1
yöresel dilde acı kavun yada acı kelek diye bilinen bir dikensinin meyve suyunudan bir kaç damlayı su ile seyreltip buruna çekmek. ytd.