bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kutsallık maskesi altında işini gören, kutsal, evrensel bir iletiyi yayıyorum ayağına, başka toplumları araplaştıran, tam olarak araplaştıramadıklarına da arabın değerlerini, kültürünü, kutsallarını, tapınmalarını, geçmişini benimsetip, arapsevici yapan bir tür yayılmacılıktır, diğer adı islamdır.
    ne kadar ilginçtir ki, bir kişinin arabın kültürünü, değerlerini reddetmesi, islamdan çıkması anlamına gelir.
    örneğin, bir kişi ben bu kabeyi neden kutsal olarak görüp, çevresinde dönüyorum, neden bu kabenin köşesindeki bu taşa el yüz sürüyorum, neden bu taşı değerli, kutsal görüyorum dediği anda islamdan çıkar. yani islamdan çıkmamanın birinci koşulu, arabın değerlerini, kültürünü, tapınmalarını sahiplenip, benimsemektir. bir kişinin arapla ilgili olanı benimsememesi için islamdan çıkmayı göze alması, islam bağımlılığından kendini kurtarması gerekmektedir. işte arap yayılmacılığın sinsi yönü de budur.
    4 -1 ... sisli bir gece
  2. 2.
    suud desteklidir.

ayrıca sürekli ezanlar, dindarlık falan diye tekrarlandığından sanki garip olan kendi değilmiş gibi gelir. bir yere gittiğinde selamünaleyküm demeyene kızar. çünkü onun normali bu olmuştur.
    2 -1 ... cenkiss
  3. 3.
    Varolduğuna inanmadığım sinsiliktir. Sislilik olabilir ama sinsilik olamaz. Varsa bile çoktan yayılınmış ve bitmiştir. Baksanıza, çoktan arap görgüsüzlüğüne sahipsiniz. Starbucks'ı hayvan gibi kullananlar, avmlerde köpek gibi sürtenler, özenti ve abartıyla karışık hayatların geceleri buluştukları mekanlar.

Arapsınız amk, türkler ile arapların karıştırılma sebebi bu. Bildiğiniz arapsınız, sinsiliğe gerek yok.
    1 ... herteldenyazar