bugün

acilen doktora başvurması gereken kişidir.
Benimdir o insan. Zangır zangır titrerim.
kolay kolay sinirlenmezler ama sinirlenirlerse acil şifalar dilerim.
allah ne verdiyse dalmamak için kendini tuttuğundan titreyen insandır. ben de dahilim bu güruha. kendimi bıraktığım zaman yediklerime aldırış etmeden saldırdığımdan işin sonu bok oluyor genelde. ya çok fena dayak yiyorum ya da karşımdakinin haşatını çıkarana kadar saldırıyorum. o sebepten genelde böyle titrek vaziyette kendimi tutmak daha hayırlı oluyor. gerçi sonra gece yatakta kendimle kavga ediyorum ama olsun. karakol, hastane falan uğraşmaktan iyidir.
Geri çekilmesi önerilir çünkü kronik bir şiddet hastalığı olabilir. Cidden o kadar nadir bir olay değil tamamen psikolojiktir ve büyük ihtimal kendinizi haklı olarak görüyyorsunuz çünkü bunlar çok alıngan olabiliyor.
Benim. Titremekle de kalmıyor gözlerimden akıyor. Hatta saçmalamaya başlıyorum ne dediğimi hatırlamıyorum.
(bkz: o kendini biliyor)
muhakkak ki yani..
benim bu. sinirimi atmak için ya karşımdakini ya da etrafı yumruklamam lazım.
35 derece havada ufo yakıp önüne geçtiğimi bilirim.

Amk dünyasında o kadar çok şerefsiz var ki sinirlenmemek elde değil.
sağ ayağım ve sağ kolum hafiften titremeye başlıyor çok sinirlenince. kolay kolay olmaz ama karşımdaki hala tahrik edici davranmaya devam ederse bu uvuzlarimin kontrolünü kaybedebiliyorum.
normalde cok sakin, insanlari kirmamak icin olabilecek maksimum cabayi gösteren bir insanim ama belli bir eşiği geçince titreme başlayınca anlamiyorum cok farkli oluyorum.
boyle olupta sakinlesmenin yolunu bilen varsa aydinlatsin ya.
bir gun birisi elimde kalacak diye korkuyorum.
azer bülbül gibi değilse ciddiye alınabilir...
Burda! Ama ilginç bi durum var mesela anneme ya da ne bileyim sevdiğim bi insana aşırı sinirlendiysem üşüyorum. Yani sinirden titriyorum ama aynı zamanda donuyorum sanki.

Edit: düşündüm de sevmesemde üşüyormuşum. Sanırım sevdiklerime daha fazla sinirleniyorum o yüzden öyle gibi gelmiş.
Kan şekerinin düşmesinden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum, tatlı bir şeyler yemekte fayda var. Tabi sinirden tatlıyı kesmezseniz * .

Adrenalin nelere kadir.
Haksızlığa uğrayan insandır.
Karşı tarafın şakinligi de onu çileden çıkarır.
O titremede bütün güç kol ve kafa çevresinde toplanıyor karar sana kalmış ister kafayla başlarsın ister kolla .
tartışmanın sonucunda dayak yiyeceği için; korkudan titriyor aslında.
https://www.youtube.com/watch?v=5StBcWr7iNU ayrıca uçtuklarını da biliyoruz.
Şimdi size bilimsel açıklamasını yapardım da yapamıyorum çünkü sayısalcı değilim. Kısacası korkudandır. Ama korkumuzu da yenemeyecek isek neden yaşıyoruz ki? Evet
korktuğundan dolayı titrediği konusuna katılmamakla birlikte, olası bir fiziksel kavga durumunda, eğer karşısında soğuk kanlı ve kontrollü biri varsa dayak yeme olasılığı yüksek insandır.
Benimdir. Haksızlığa uğrayıp sinirlenme durumuna gecmissem genelde titrerim ve mutlaka karşı tarafa hakaret etmeyi ihmal etmem.
Bende de zaman zaman olabilen bir durum. Öfkeyi bir anlık kontrol altından çıkarmak ile mümkün olabilmektedir.
Sinirlenince ölüm makinasına döndüğüm doğrudur. Bırakacaksınız o enerjiyi atacağım üstümden. Titremeye başlarım, gözüm tek bir yere odaklanır, biri vursa da herhangi bir acı hissetmem. Saldırıya geçtiğim anda da terminatör'e dönüşürüm.

Tüm bunlara rağmen sinirlendiğimde sevdiklerimin yanında eylemsiz kalabiliyorum, onu başarabiliyorum yani. Sevdiğime zarar gelmez de tanımadığım insan kaçsın bir zahmet.
Her zaman vaki olmasa da yüksek dereceli hakaret, sağlam bir sataşma veya meydan okuma ihtimal damarına basma olayı neticesi gerçekleşir ki O titreme tehlikenin habercisidir. Etki tepkiyi doğurur fakat kimi zaman öfkenin getirdiği agresyonu üzerinizden atamazsınız. Malum şartlar müsait değildir. Zarar verme yada zarar görme korkusu hasıl olur. Sükunet haline geçinceye kadar mümkünse ortamı değiştirmeli değilse bir köşeye oturup susmalı. Beladan kaçmak korkaklık olarak görülse de asıl bela atraksiyonun vukuunda meydana gelecektir. Bilinçaltı bunu fark ettiğinden istemsizce vucudu titretir. Bu durumda Selamet hareket etmemekle birliktedir. Zaten katiller genelde öfke kontrolünü sağlayamayan ve ani kararlar veren insanlardan çıkar. Kimin ne düşündüğünün ve dediğinin önemi yok bu noktada. Akıl insana boşuna verilmedi. Eskiler bundan dolayı derler ki; kaçanın anası ağlamaz..erkeğin kavgası mezarlıkta biter..bundan sebep kimi insanlar emanet taşımaz, hatta çakı bile taşımazlar..
her an bi hamle beklenmesi bundan dolayı ona karşı dikkatli olunması gereken insandır. o an normalde yapmıyacağı şeyler yapabilir çünkü damarına basılmıştır.
Üşüyorum ben.