bugün

-sinirlenen insanlara sinirlendikleri anda yapılması tavsiye edilen,gözlerini kapatıp içinden 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 sayılarını sayması işidir.
-sizi sinir eden olay karşınızda hala olup bitiyorken sizin içinizde 10'a kadar saymanız sizi sinirlenmekten uzaklaştırmak yerine daha bir sinirlendirir.
-10'a kadar saymak işe yaramıyorsa,100,1000,10000,100000,1000000'a kadar saymayı denemeli,eğer siniriniz geçmiyorsa gidip yüzünüzü yıkamalı,ortamdan uzaklamalısınız.
10 a kadar saymak işe yaramazsa ''la havle'' okumak en iyisidir. tabi o sinirle akla gelirse
memoli'nin her sinirlendiğinde yaptığı aktiviteydi. allah'tan bitti de kurtulduk türden.
kesinlikle işe yaramayan olay.
sinirlenince en son yapılacak şey. * *
(bkz: o gazla 10 a saniyede ulaşmak)
üstüne bir bardak soğuk su içmek daha ferahlatıcı bir çözüm gibi gelmekte.
1000 kiloluk bir şizofren olsaydım ve sinirlenmiş olsaydım kesinlikle basvurmuş olmam gereken yöntem...
gozlerini kapayip icinden kufur etmekten daha etkisiz olan eylem
bunu vakvak amca yapardi biz kucukken.. gayet de ise yariyo gorunuyodu. ofkesinden kipkirmizi olmus sevgili kahramanimiz, sayarken yavasca sakinlesir, rengi de normale donerdi.. *

(bkz: hayati cizgi filmlerden ogrenmek)
(bkz: birküçyekizdokzon)
sıcakkanlı akdeniz insanı için genellikle şöyle gerçekleşen durum:
bir iki üüüüyeteeaaaataghhhyt *
(bkz: korkunca 5 den geriye doğru saymak)
(bkz: lost)
(bkz: Jack Shephard)
bakın bakın ne kadar sinirliyim demenin başka bir yoludur.
çok sinirlenen bir insanın aklına bile getiremeyeceği şeydir. normal bir sinirlenmede denenmiş olup, 3'e zor varılmıştır. 4 diyene kadar, içinizde ne varsa dökülür. 3'e kadar saydığınıza da pişman olursunuz. üç kelime fazla söyler insan onu sayana kadar.
(bkz: uyku için binlerce koyunu hep aynı çitten atlatmak)
Neden sinirlenince sinirlerimizi yatıştırmaya çalışıyoruz dedirten eylem. Cinnet geçirmediğin sürece sinirlenmek bir nevi deşarj olmaktır.
eğer bir ninni biliyorsanız ve bu ninniyi okumayı bırakın düşünmeye başladığınızda dahi karşıdaki insanlar ölüyorsa buna karşı tek çözümdür.
(bkz: lullaby)*
karşındakine dalmayı 10 saniye geciktirmekten başka bir halta yaramayan eylem...
gözü dönen insanin asla basaramayacagi olay.
sinir stres anında hiçbir işe yaramayan olaydır. ancak sizin sinirlerinizi tavan yaptıran insana her vuruşunuzdan sonra 10 a ulaştığınızı farkettiğinizde bünyeniz rahatlar.
01-- sinirli değilim, rahatlamalıyım..
02-- evet sakinleşmeliyim..
03-- hııııımhh ooooohhh *
04-- hııııımhh ooooohhh
05-- ibneye bak, delirtecek beni illa..
06-- hııııımhh ooooohhh
07-- hııııımhh ooooohhh
08-- sakin..
09-- yok bu böyle olmayacak..
10-- gel lan buraya keraneci kaçma lan!
içinden ona kadar sayıp eksi oy vermek. (bkz: malumunuz 10 sn kuralı)
makul bir tedbir.
Ben yüze kadar sayıyorum.
güncel Önemli Başlıklar