bugün

Kavga esnasında bu kişi insanı çıldırtana kadar susma özelliğine sahip olan kisidir. Ağzını açıp küfür etse bu kadar koymaz, ama susan insanın çığlığı sizi sağır edebilir.
Benimdir. Eskiden sinirlendiğimde ağzıma geleni söylerdim ama sonunda ağzımdan çıkan cümlelerin aslında sadece sinirden kaynaklandığını, asla içimden gelerek dillendirilmediğini farkettim. Boşu boşuna kalp bile kırdığımı farkettiğimden beri söz gümüşse sükut altındır atasözünü benimsedim.
peygamber efendimizin örnek gösterdiği kişidir.
Gerçek pehlivan güreşte rakibine üstün gelen değildir.
Gerçek pehlivan ofkelendiginde öfkesini yenen kişidir.
bazı sözler mermiden daha can alıcıdır. karşısındaki insan değer verdiği biri ise susar, umurunda değilse bu insanın kırılması zaten laf kalabalığı yapmaz, ağzını burnunu kırar.
Susmak bazen en etkili isyandır.
Sesini değil, sözünü yükseltmeli insan. Çünkü gök gürültüleri değil, yağmurlardır yaprakları yaşatan.
Shakespeare.
Net adamdır ama kanserden erken gider...
Olmak istediğim insan.
yaptığım hareket daha doğrusu yaptığım değilde kendiliğinden olan bi hareket, arada neden konuşmadım diye pişman(genelde) olurum 'zamanım varken susmalıydım' derim içim içimi yer ki en kotü yanı bu, bazende iyi ki de konuşmamışım derim işler kendiliğinde hal olur 'susmak en iyisiymiş' der geçerim
Bu ben. Gerçi ben hiç bir şeye tepki vermem, tepkisizimdir. Ve bunlar büyüyerek içimde kesin kanser şeysileri yapıyorlar. Tepkisizim çünkü anal kişilik bozukluğum var. Burada kesin bu anal kelimesini yanlış anlıycaksınız açıklayayım ; anal kişilik bozukluğu 2-3 yaş arasında çocuklara tuvalet eğitimi verirken çocuğun kendini sıkması öfkesini içinde tutmasıdır. Bu kişi büyüdükçe her olaya karşı tepkisiz olur ki tabi bu her insanda sıçamadığı için olmuyor.
Bunu yapan insan daha mı acımasız daha mı sakin yoksa daha iyi niyetli mi emin olamıyorum ama o kişi için iyi olmadığına eminim.
nasıl başarabiliyor gıpta ile baktığım insandır. ama sağlıklı bir eylem mi tartışılır. insan iyi kötü bir tepki verebilmeli bence.
eskiden bendim bu. eskiden daha iyi birisiymişim. en azından karşı tarafı kırmıyormuşum.
bizi mi adam yerine koymuyor acaba bu insan dedirten illet insan.
her şeye rağmen güzel insandır. kaybetmeyin.
Bence erdemli ve kontrollü birinin yaptığı davranış biçimidir. Her ne kadar sizi konuşmanız bağırıp çağırmanız için tahrik etselerde kılını kıpırdatmaz böyle insanlar.
Karşıdaki hata yapan kişinin kendi hatasını anlamasını beklerler.
karşısındakinin sakinleşmesi ve sağlıklı düşünmesi için susarak beklemeyi tercih eden ama sessizliği umursamamak olarak algılanan insandır. kafası ve vicdanı rahattır.