bugün

kimilerinin moderatör dediği terminatörlerin sildiği girdinin sinirlendirici silinme gerekçeleridir.

başlık: 29 eylul 2007 beytussebap saldirisi
girdi: o kurşunları bu pkklıların götlerine fitil niyetine sokmak gerekir.
silinme nedeni: kim için olursa olsun, seviyenizi koruyarak eleştiri yapmalısınız.

pkklıların öldürdüğü o 14 kişiyi hiç tanımam. buna rağmen dünyanın bir yerinde masum insanlar katlediliyorsa hangi seviyeden bahsediyorsunuz siz? ikinci soru: o 14 kişiden biri senin baban olsaydı sen pkklılar hakkında küfürsüz şeyler düşünebilir miydin?

tarafsızlık anlayışınıza şaşırıyorum.
başlık:: menekse ile halil

girdi: :kıvanç tatlıtuğ için izlediğim dizi. hatta istese hemen veririm reklam arasında. ay çok tatlı çocuk lan bu. ne o, yanındaki sümsük kızlar.
silinme nedeni:: Sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir. forum/chat tarzı entryler silinir.

pekala terminatörler, aynı başlık altındaki şu girdilere ne demeli:
"sadece kıvanç tatlıtuğ için izlenilesi dizi. adamın yakışıklılığı karşısında insan şok oluyor, şaşkın şaşkın dizi izleniyor. kesinlikle adamın yanına daha güzel kızlar verilmeli yada kıvanç tatlıtuğ çok yakışılık kimi yanına verseler çirkin kalıyor olabilir!.. "

"dizi değil kivanc tatlitug beyfendi izlenmelidir. ayrıca ben anlamıyorum arkadaş yahu. bu çocuğun yanına özellikle mi seçiyolar bu çirkin çirkin kızları? ya da bu çocuk çok güzel olduğu için mi kızlar çirkin geliyo? yine bir maymun koymuşlar yanına bunun. "

yukarıdaki iki girdi yazarı ilgilendirmeyi geçip, sizi de mi ilgilendiriyor? ha siz kızlara ayrı erkeklere ayrı tutum diyorsanız bilelim. anlarız.
PKK'lı densize şerefsiz diyememek !
aynı tarzdaki diğer entryler silinmezken sizin entrylerinizin formata uymamasından dolayı silinmesi.

forum tarzı, başlık uyumsuzluğu ve tanım olmaması gibi sebepler bu konuda başı çekiyor.
Sözlüğün gidişatının iyi olmadığını belirtilen uyarı entry'leri.

(bkz: Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
başlık: basbakan serefsiz degildir
-----------------
girdi: "...böyle bir işbirliğine girecek kadar şerefsiz değildir" demiştir tayyip erdoğan.
şuradaki 'kadar' kelimesi şerefsiz olma olayını biraz esnetiyor.
yani diyor ki, o kadar değil. hiç değildir demiyor.
(bkz: sizce de öyle değil mi)
-----------------
silinme nedeni: Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir. (Alıntı da olsa silinir.)
Bu entry sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakabilir.
-----------------

yorum:
>bir kere bu girdideki en sert söz olan 'şerefsiz' lafı benim tarafımdan değil başbakan
tarafından söylenmiş bir kelime.
>ikincisi ekşisözlükte de yazımın fikrine paralel düşüncelerde yazılar var.
aha http://sozluk.sourtimes.o...sbakani+serefsiz+degildir
onları yasal yönden zor durumda bırakmıyor da sizi neden bırakıyor?
açıkça desenize, ben kişisel olarak rahatsız oldum diye.
uludag sozluk kapatildi

birgün karşılaşabileceğimiz çoooook olası bir hadise.
(26.10.2008 10:08)

gerekçe: # Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.

-------
bunu düzeltiyorum ama onaylanmıyor sonra şununla karşılaşıyorum:
-----
uludag sozluk kapatildi

(bkz: internet yasaklarına dikkat çekmek)
(26.10.2008 10:12)

gerekçe:# Entry kesinlikle tanım içermelidir. Aksi halde silinir.
# forum/chat tarzı entryler silinir.
# Başlık silindiği için entry'niz siliniyor.
# ilk entry tanım şeklinde olmalıdır. kendisinden önce tanım olmayan entryler silinir.

------

birincisi az önce düzelttiğimi daha onaylamadınız.

ikincisi forum chat tarzı gibi görünmesinin sebebi diğer entryinin ve entrylerin de silinmesi

üçüncüsü başlık silinmiş değil silindiyse neden silindi birgün uludağ sözlük kapatılırsa "oh be" mi diyeceksiniz

dördüncüsü birinci şıkla aynı hem silip düzeltmeyip küt diye sildiğinizde ortaya çıkacak duruma atalarımız şöyle der:

(bkz: senin niyetin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek)
geri halliwell başlığı altında önce bir tanım yapmışım, ardından kendisi hakkındaki görüşümü sunmuşum, en altta da bu görüşüme kaynak olarak verdiğim bir link koymuşum. entry'm "entry sözlük formati'na aykırı" gerekçesiyle silinmiş; altına da "linki siliniz" diye not düşülmüş.

şimdi linki inceleyelim:

benim oraya koyduğum link, kişinin geçmişte çektirdiği çıplaklık içeren pozlarla ilgili ingilizce vikipedi'deki geri halliwell maddesinde kaynak olarak verilen bir link: http://en.wikipedia.org/w...eri_Halliwell#cite_note-2 *
e kardeşim burada sözlük formatına aykırı ne yaptık ki?

not: bu entryi yazmadan önce, bir derdim var bölümünde şikâyetimi dile getirdim; ancak şu yanıtı aldım: "ansiklopedinin kaynak göstermesi bizi bağlamıyor. biz sitemizde bu türde fotoğrafların yayınına izin vermiyoruz."

düzeltme: bahsettiğim "geri halliwell/#4309284" yazım aynen canlandırılmış. bu nedenle rahatsız edebilir düşüncesiyle, yazı üzerinde gönüllü olarak düzeltmeye gidiyorum. orta yol...
başlık: 9 kasım 2009 hz isa nın yeryüzüne inmesi

entry: 'amman benim oturduğum yere inmesin, günaha girmeyelim.' diyebileceğim hadisedir.

silinme nedeni: Sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir.

yazar yorumu: insaf. daha sağlam bir toplumu ilgilendirdiğini belirtseniz tamamdır ama bu eksik kaldı be üstat. artı yazarla ne alakası var ve zaten ayık kafayla açılmış bir da başlık değildir büyük ihtimal. neyse daha çok osbir çekip tekrar deniycez.