bugün

yanınımızdaki şahıs sanki filmi seyretmiyormuş gibi, ona, "aaa bak gordün mü, kızı nası evden kovdu" ya da "aaa bak gördün mü adamı aldatıyo" gibisinden cümleler sarfedilmemelidir
yiyişme olayına fazla geç kalmadan girin, film arası için ışıklar bir anda yanarsa çok kötü oluyor. * *.
gaz kaçırmak, geğirmek.
filmin sonunu bagirarak soylemek, doverler lan valla.
filmin birinci bölümü biter ve ekranda 10 dakika ara yazar. siz siz olun ve boşa bişeyler aramayın. *
her okuduğunu içinden değil de sesli okuma alışkanlığı olan bir kişinin film sürecince altyazıları dışından okuması. eyvah-eyvah.
filmin birinci bölümü biter ve ekranda 10 dakika ara yazar. siz siz olun ve boşa bişeyler aramayın. *
ağzını doldura doldura cips yemek. cips paketinin çıkarttığı ses yan koltuktaki için cinayet sebebi olabilecek boyuttadır.
patlamış mısırları içinde tükürük bulunduran pipetle milletin kafasına atmak.dalan insanlar olur felan,sakın diyim çocuklar yazık.
öndekinin koltuğuna ayağını dayamak. *
konuşmak,film hakkında sesli sesli yorum yapmak.
ışıklar çokdan sönmüş,insanlar filme odaklanmıştır..arkadaş elinde kocaman hışırdayan bir mısır paketiyle sinemaya vaktinden sonra girip gayet rahat bir şekilde herkezin ayağına basa basa yerini bulmaya çalışır,yer gösteren çocuğa birtakım sorular sorar,vede koca gövdesi sinema ekranının nerdeyse tümünü kaplamışdır.. busıradada bütün kötü bakışların hedefidir kendisi.. sinemada kesinlikle yapılmaması gereken bir davranışş!!!
[null http://alkislarlayasiyoru...-sinemada-5-boyuta-gecmek]
3d filmleri izlemek için verilen gözlük ile facebook fotoğrafı çektirmek. *
nasıl olsa sesi kısık diye cep telefonunu çıkarıp çatır çutur mesaj yazmak, okumak veya başka herhangi bir şeyiyle uğraşmak.

artık telefonlar anahtarlık boyunda değil, o milyar verip aldığınız şeyler terlik kadar ve komple ekrandan oluşuyor. ışığı yanınca da hayvan gibi dikkat dağıtıyor. 1 saat sabret, kapat şu zıkkımı, şirketin batmaz, merak etme.
film devam ederken kazık gibi ayağa kalkmak.
(bkz: gençken yapılacak 100 şey)
ön koltukta 52 ekran bir kafaya sahip şahsiyetin oturuyor olması.
"ya arkadaşım kafan büyükse en arkadan al biletini, hayret bir şey!"
- film devam ederken salonu terketmek.
- arka koltukta çok gülen birine "az yavaş birader" demek.
öpüşürken ağzı şapurdatmak. az yavaş, sakin olmalılar.
yıllar önce , sinema da yaşadığım ve her hatırladıgım da katıla katıla güldügüm olaydır.
yakışıklı bir cocugun , sinemada tam yanımda bana baktıgını görebiliyordum .sanırım ona fazla bakmış olmalıyım ki elindeki mısırı bana dogru uzatıp alırmısın demisti . bende o an ki saskınlıkla tabi diyip , mısırın tümünü cekip önce kendime sonra yanımda bulunan arkadas grubuma elden ele uzattım . hayvan gibi mısırı agzına agzına tıkıstıran arkadaslarım ise o an katıla katıla gülüyordu cunku cocuga mısır degil bos paketi uzatmıstım ..

hala hatırladıkca o cocugun , hım peki dedikten sonra bile hala bana bakıyor olması ise ne garipti .sanırım ilgisini cekmisti .

siz siz olun size uzatılan mısırı baskalarına nezaketen uzatmayın yoksa böyle kalırsınız söyliyim .