bugün

(bkz: sinemada misir patlatan insan)
doğal olarak film ile birlikte verilen promosyon çerezlerindendir.
zorla alınmadığında gayet doğal ve keyiflidir.. sinemanın olmazsa olmazıdır.
bazen bayat çıkar. bayat çıkarsa etrafı mısırla doldurmak sinema yönetimine verilebilecek bir cezadır.
insanı nede sinir eder.fenalık getirir.çıtır çıtır. haşur huşur.
ses çıkarmadan yemesi gerek ve şarttır. yoksa direk arkadaşın sülalesi anılır.
çıkan sesler çok sinir bozucudur ve mümkünse film esnasında birşeyler yenilmemelidir
patlamamis misir yemesinden iyidir.
zevk-u sefasına düşkün insanların vazgeçilmezlerindendir sinemada mısır yemek. ayrıca burada mısır eski açık hava sinemalarından alışılagelmiş olan kabuklu çerez (eğlencelik) yeme olayını modern sinemalara uyarlayarak durumu daha kabuksuz fakat daha yağlı ve hışırtılı hale getirmiştir.
aldığı patlamış mısır ın yanına birde kola açarak keyfine keyif katan insandır.helal olsundur, sinema keyfi budur..
steven spielberg, bir ifadesinde "...ben de diğer insanlar gibi sırada beklemeyi seviyorum, onlar gibi patlamış mısır yemek, bir şeyler içmek insanda bir beklentiyi artırıyor..." sonra akademik kavramlara girer fakat önemli olan artık oturmuş bir sinema izleme sisteminde bütünü oluşturan parçalardan biri olduğu.
sinemada misir yiyen degildir efendim, terbiyesiz olan o misiri satandir.
(bkz: bu söylediğine kendin de inanıyor musun)
kompleksli ve kendini var edecek alan bulamayan insanların takacağı davranıştır. bu mısır geleneği böyle gelmiş devam etmektedir. çok da zevklidir ayrıca. bazı dengesizler terbiyesiz demesin diye vazgeçilmemelidir.
bunlar kolanin dibini de hopurdeterek icen sinema dusmani mahluklardir ayni zamanda.
mısırımı yerim elimi de koltuklara sürerim hesabı davaranan arkadaşlarımızdır.
sinemada patlamis misir yiyen terbiyesizdir. bu tanimdi.

(bkz: ne yiyem mahmut mu yiyem)
suçu bulunmayan kişidir.
(bkz: sinemada patlamis misir satan insan)
sinemanın eğlencelik olduğunu bilen adamdır yav ne olacak.
(bkz: sinemada patlamis misir satan terbiyesiz)
patlamış mısır yemek, sinema da klasikleşmiş bir olaydır. heyecan yaratır, zevkli olur, çatır çatır sesi güzeldir, kütürtede kütürtede yenilir. terbiyesizlikle alakası olmamakla beraber, kendini elit sayan külodu boklular laf yapar sadece. *
sinemada mısır yemek gayet güzel bir aktivitedir. terbiyesizlikse ben terbiyesizim.
çok ses çıkarıp ağzını hoşurdatıyorsa terbiyesiz ve görgüsüz sıfatlarını hak eden insandır. ama kendi halinde mısırını yiyip sessiz sessiz film izliyorsa bu sıfatı hak etmeyen insandır. duruma göre değişir. hem (bkz: kime gore neye gore).