bugün

muhtemelen ya insan rahatsız olmasından ya da filmde iş olmamasından kaynaklanan durum.
tecrübe:
sınıfça büyü adlı korku filmine gidilir. Salondan bir önceki seferden çıkanlar tırsmış görünümdedir. Korku filmlerinden eğlenen şahsım bu duruma pek hoş bakmaktadır. Ki sonunda salona girilir. Hikaye anlatılmaya çalışılır tabiki bayıktır. Bu arada elektrik 10 dakka kesilir ki güzel ortam olur. Tabi hafiften acaiplikler oldukça benden yana kıhlamalar gelmeye başlar ki bunlar kızın babasını doğradığı sahnede kahkahaya dönüşür. Bu durum tabi salondakilerin de tırsmasını etkilemiş onlarda gülümser olmuştur. En coşkulu anımda yanımda oturan muhterem sohodo boğazıma elleriyle baskı uygulamaya yeltenirken koltuktan düşmeme sebebiyet vermiştir. Tabi çıkışta herkes komedi filminden çıkmışa dönmüştür ve türk korku sineması ufak çaplı bir gözden düşme vakasıyla karşı karşıyadır.
zombili her filmde yaşanması muhtemel durumdur. (bkz: o ne be)
(bkz: korkunç bir film)
Günbatımından şafağa 2 yi seyrediyorsa normal bir davranıştır.
korkularını yenebilmek ya da sinemada "bakın ben korkmuyorum" demek için girişilen eylem.
okul filmini izleyen insandır.
(bkz: dabbe)
(bkz: stigmata)
ben çok korku filmi izledim bu da korku filmimi ben olayı yedim bitirdim diyen insan tipidir.
(bkz: chucky nin bebeği) nde herkes sus pus iken, gülmekten yarılan ben.
ama gerçekten komikti.
(bkz: nereyi imzalıyoruz)
exorcist filminde kızının içine şeytan giren kadın bir sahnede kafasına tülbet takmıştır. o sırada cin arkadaşım * "aha kadın imana geldi" diyince korku filminde tüm salon gülmekten yarılmıştır. *
bir zamanlar ankara'da dabbe'yi izlerken tüm sinemanın içine girdiği tanım. ufak bir sinemada dabbe filmine gidilmiştir. o kadar insan nasıl denk gelmişse hepsi komik ve espirili adamlardır. çoğu sahnede sağdan soldan laf gelir espriler patlatılır.(özellikle elemanların her seferinde alakasız ve saçma sapan yerlerde buluşmaları ile ilgili) tüm sinema aile gibi filmi izler ve çıkar gider.
ayrıca silent hill izlerken kadının şehre girdiği sahnede yaklaşık 6-7 dakika yerlerde kar vardır ve kar yağmaya devam etmektedir. büyük bir ciddiyetle film takip edilirken abinin biri "haa kar yağıyooo anladıııım" der. gene tüm sinema tanıma girmiştir.
sinemada kahkalarla izleyen ama evde tek başına izlediğinde altına sıçan insan türüdür.*