1. 1.
  bir nevi karizma yapma çabasıdır. ya da ortalıkta herhangi bir şaplatıcı alet edevat yoksa başvurulan yöntemdir. eller kana bulanabileceği için yapılması pek de tavsiye edilmeyen ancak zevk ve sinir katsayısını aynı anda arttırabilen durumdur.
  ... bucu
 2. 2.
  el feneriyle çok kolay yapılabilen şeydir. malzemeler;

  1 adet güçlücene el feneri
  1 adet stabil durumda duran haldeki kara sinek veya sivri sinek
  1 adet insan ve iki eli

  stabil durumda durumsayan sineğe fenerle yaklaşılır, göz de denilen algıçlarına doğru fener tutularak hayvan (sanırım) görüşü düşürülerek kıpırdaması engellenir ve gözleri görmez, bir şey algılayamazken sinek avlanır.
  2 ... kutupsal form
 3. 3.
  yeterince çalışıldığı taktirde her daim yapılabilen* cani eylemdir.**
  ... ilqim
 4. 4.
  buna bir "yakalama çabası" değil, olimpik spor dalı denir. eli hızlı olan, refleksleri kuvvetli olan kişiler (ben), sineği havada uçarken dahi yakalayabilir, hayvancığı öldürmeden doğaya salarak, görevi tamamlar.
  2 ... beyazyelkenli
 5. 5.
  sineği elle yakalamak alan daraltma ve kollektif bir el hareketi yoluyla çokta zor değildir. sinek canlı yakalandıktan sonra elinizin içinde debelenirken vicdanınızla bir süre başbaşa kalır, doğaya salmakla öldürmek arasında gider gelirsiniz. şahsen ben hızla yere fırlatarak öldürmeyi seviyorum. ağırlığı 1 gram olan hayvanın yere vurduğu anda çıkardığı ses bende garip bir haz yaratıyor.

  (bkz: şaplatıcı alet ne lan)
  1 ... phoibos apollon
 6. 6.
  bir pazar kahvaltısında, babanın ani bir hareketle elini kolunu sofranın üstünde sallayıp, sürekli boş avucuna bakma eylemidir. sonunda havlu ya da bez parcasıyla kovalanmaya çalışılır.
  ... cadiotesi
 7. 7.
  bazen sineğin avucunuzda olup olmadığını anlayamazsınız. sıkılmış yumruğunuzu yavaşça açmaya başlarsınız ve

  a- sinek parmak boğumlarınızdan birinin arasındadır.hızla tekrar yumruk yaparsınız.

  b-sinek parmak boğumlarınızdan birinin arasındadır.hızla tekrar yumruk yapana kadar, sinek kaçıverir a.q.

  c- yumruğunuzu yavaşça açmaya devam edersiniz..devam devam
  çok yavaş devam, sinek yoktur (bu aşamada ilk defa yaptığı kaybetme numarasına kendi de şaşıran ilizyonist pozundasınızdır.) göt olursunuz.
  ... cokmugerekli
 8. 8.
  boşa çekilen kürektir. *
  ... herif
 9. 9.
  Karate kid filminden once yani cubuklarla yakalama teknigi populer olmadan once kullanilan bir tekniktir hala cubugu olmayan insanlarin elle yakalama teknigini uyguladigi gorulmekte bu sayede reflekslerin ne kadar iyi oldugu cumle aleme gosterilmektedir.
  ... naturalborndreamer