bugün

mahallenin afacan ,yaramaz erkek çocuklardır. al al olmuş yanaklar ve yağlanmış saçları, burnun direğini kıran kokuları ile annelerinden azar işitmeye hazır hale gelmiş çocuklardır.*
neden koşulur bilinmez ama koşulur. maksat çoğunluğa uymaktır.
bisiklette varsa altında daha bi anlam ifade eden müthiş çocuk zevki.
(bkz: uçurumdan atlayan koyunun arkasından atlayan sürü)
bu çocuklar bir yıl boyunca ısırılmazlar lakin aracın arkasına takıldıkları için üstleri başları sinek ilacı olur(bir çeşit dumandır*). faydalı bir eylemdir. Herkese tavsiye edilir. Offuna, mofuna, raidine, madeinine para vermeyin; takılın aracın arkasına hayatınızı yaşayın. ısırıksız geceler için koşun. *
bu eylemin neden gerceklestirildiğinin mantıgını kuramamıs bir avuc cocuk birbilerinden gördükleri ve bizzat yine birbirlerine verdikleri gazla bu eylemi gerceklestiriler. nekadar zararlı oldugu değilde en fazla kimin o ilaca kosup yaklasabilecegi merak konusudur. sanırım her cocugunda bikere yapmıslıgı vardır. *swh~ ~
neden yaptığımı hala çözemediğim her seferinde düşüp dizlerimi kanatmama neden olan hadisedir. dumanların arasında birşeyler mi görmeyi umuyorduk acaba bilmem ki.
henüz ortaokul çağlarında kızların yeni belirginleşen göğüslerine dokunmak için uygun olan mekan. zira kimse görmüyor ama hedefteki kızı ortama siz davet etmişsinizdir. ben yapmadım desenizde yutmazlar. gülüp geçerler.
sonucunda mutlaka bir yere çarpar veya bir yere düşersiniz.
yaz aylarının geleneği olmazsa olmazlarından lakin her seferinde araba yağlı saçlar ve kızarmış gözlerle uğurlanmış olsada aynı şapşallık aracın bir dahaki gelişinde tekrar nükseder.
şimdiden bir şeylerin peşinden koşmayı öğrenen yurdum insanıdır. Madem birey olamayacağız bari koşturalım durumu.
bunların bir level yüksek versiyonları evde sinek ilacı sıkılmış ve kapı pencere sıkıca kapatılmış odaya gizlice girerek bir kenara kıvrılıp uyurlar. genellikle annelerinin bağırışlarıyla sersemce uyandıkları(!) vakidir.
eski zamanlarda bu sinek ilaçları daha dumanlıydı ve koşması daha zevkliydi. o dumanın içinde kaybolurken eve döndüğünde üzerinin ilaç kokmasından sineksiz bir uyku çekmek *
çocukken yapılan salaklıklar.
80'lerin sonu 90'ların başına denk düşen çocukluğumuzda sıkça yapıp bu sayede shelltox'a bağışıklık kazanmışlığımız vardır. bir de "dededetan ulltraa sinekkıran" vardı o hafif bulantı yapıyordu bak.
cocukken sonuna kadar cigerlere cekilen ilac etkisi ile su an sigara falan viz gelmeketedir artik.
bir anda nabzımız tavan yapardı. bağırarak ve şarkı söyleyerek, bisikletlerle peşine takılırdık. araç, olay mahallinden uzaklaşınca da bir fren koyup, arka tekeri kaydırarak durup, arabanın gidişini izlerdik ..

(bkz: cocukken yapılan salaklıklar)
allah'ın esirgediği çocuklardır. ya hangi akla hizmet koşulur o sinek ilacını arkasından bilemedim. *.*
Koşmakla yetinmeyip, arabanın arkasında beyaz bir bulut oluşmasından faydalanıp birbirini dövenler de vardır ayrıca. Ne vuruyon lan denildiğinde görmüyom olum elimi salladım sana geldi şeklinde cevap verirler.
kendilerini sinek sanan çocuklardır.
o değilde bağımlı oluyo insan bidaha bırakamıyor...

+anne para versene.
-neden oğlumm..
+canım yine raidd çektiii...
-amann hergün raid raid biraz ucuz bişeyler al..*
birde o aracın arkasına takılan tip vardır, o salak tektir zaten o mahallede.
evet bende onlardandım hatta bizde mahhalledeki bütün çocuklara pişmanmıyım hayır.
(bkz: ruyalarimi geri verin)
çocuklukta mahallenin ağır abisi olmayacaksın ya ; ulan adı üzerinde zaten çocuk yapacak zati ; yapmasa o çocuk değil androittir.
bende onlardanım kılıcımı verin ulannn...*
cocukların koştuğu sineklerin gülerek izlediği trajıkomik vaka. birkere aracın arkasından koştuktan sonra bi lokantada 7 8 bardak musluk suyu içtiğimi hatırlarım.

zehirlenmeden kurtuluyum derken başka türlü zehirlenmeye çalışmak...
güncel Önemli Başlıklar