1. .
  a-b dedim çıkmadı. sınav kağıdı dedim bin türlü şey çıktı. zaten az başlık açan bir şahsiyetim * korka korka başlıyorum efem.

  sınav kağıtlarının a,b,c,d mütemadiyen g'ye kadar gruplara ayrılma hadisesidir. bu g'ye kadar ayırıp bokunu çıkartan yüksek ihtimal soru kıtlığı çekeceklerinden sadece soruların yerlerini değiştirirler, takdir edersiniz ki kopya çekilmesin diyedir.

  öğrenci milleti işte, ağzı gösterip "a", burnu gösterip "b", çeneye "c" , dudağa "d", ele "e" şıkkı diyen bir milletir. gerçi dudak ile ağız karıştığından sınav sonunda kavga çıkma ihtimali de fazladır ama hiiç girmeyelim, onu da açacağım 5. başlığa saklayayım. *
  sınav sırasında bir de kendini arkadaşına endekslersen işte o zaman sıçtın demektir. çünkü kağıt dağıtımının nasıl olacağı konusunda kimse garanti veremez. * geçersin arkadaşın yanına a-b grup olur. sonraki sınav geçersin arkasına bu kez. yine a-b'dir ama bu kez satranç tahtası şeklinde dağıtıldığından yine bir bok olmaz. sonraki sınav "aammaaan zaten yine yanlış olacak hiç kasmayayım" diye kadere isyan edercesine sınıfın en ücra köşesine gidersin en azından kendi yağımda kavrulayım diye ama o da ne ; bu kez grup yoktur. herkes a'dır. yada b'dir. bu bir belirsizliktir. neyse siterim böyle aşkın ızdırabını der ve kağıdı veriri çıkarsın. bu kadar. böyle de bi anımdır.

  demem o ki, beyler-bayanlar ders çalışın ders çalışın. yok lan yok, muhtaç olduğun kudret aslında ön sırada yatan arkadaşındır deyip bağlayayım.

  korku : benzer başlığın var olup olmaması.
  6 ... akatreil
 2. .
  hocanın her grup kağıt için öğrenciden yediği küfürü arttıran olay..
  2 ... player
 3. .
  parmaklarla eşleştirilir her harf sınav öncesi bekler herkes ,heycanlıdır sınıf, hoca sınıfa girer herkes birbirine kaş göz eder ,kağıtlar dağıtılır, plan uygulanır, tenefüste konuşurken anlaşılır ki hoca insafsızı sınav kağıtlarını gruplara ayırdığını söylememiştir ,üzerinde herhangi bi işaret göremeyen sazan öğrencilerde mal olmuştur böylece...*
  ... joker da
 4. .
  sınav sonrası değerlendirme için grupdaşların aranmasına sebep olan durumduur.
  ... aagresifbayan
 5. .
  h ye kadar olanına rastladığım ve bizzat girdiğim sınav. işin ilginç yanı soruların yerlerinin değiştirilmesi gibi bir şey söz konusu değil. her gruba ayrı ayrı soru hazırlanmış. devamını bekliyoruz dediğimiz saçmalık.
  ... abazin kor kazi
 6. .
  aslında soruların sadece yerinin değiştiği düşünüldüğünde, yanındaki adama güvendiğin sürece sorun teşkil etmeyen hadisedir.
  ... noway
 7. .
  (bkz: A B var mı lan)
  ... tanrinin siir dedigi
 8. .
  kopya çekilmesini engelleyeceği sanılan yöntemdir.
  ... inosfa
 9. .
  başlığı görünce yıllar önceki kimya hocam aklıma geldi... sınıfa sinirlenip 32 kişilik sınıfa 32 gruplu sınav yapmıştı. ciddi ciddi bunu yaptı, üşenmedi kadın. herkes kendi sorularıyla sınavını olmuştu...

  (bkz: hey gidi günler)
  ... levon
 10. .
  -hocam ya a grubundaki sorular daha kolaydı.
  ... keskin sirke kupune zarar