bugün

içinde fetö ve PKK'nın cirit attığı 6 lı ihanet çetesine Tayyip gitsin diye oy vermek için gerçekten bir bahane arayan insanlar, Sinan Oğan'a ya da ümit Özdağ a oy verenler. Taleplerimiz yerine getirilirse bahanemizi bulmuş oluruz ve oyumuzu millet ittifakı adayına veririz. Ama Kılıçdaroğlu na oy vermezsek tayyip Erdoğan a asla oy vermeyiz. Bunu da böyle bilin ve ne haliniz varsa görün.

Bunun dışında saçma sapan bir elestiriye cevaben; Ümit Özdağ ve Sinan Oğan stratejist insanlar. Elbette ikinci turda hangi görüşmeleri hangi şartlarda yapacaklarını ve kimlerin ne teklif edeceklerini önceden düşünmüşlerdir. Ancak herhangi bir görüşme yapmadan herhangi bir ittifakı desteklediklerini açıklamak ilkesizliktir. Ülkenin bütün sorunlarına neden olmuş bir cumhur ittifakı ve içinde her türlü türk düşmanı fetöcü ve PKK li olan bir millet ittifakı varken siz hangisini desteklersiniz? Bunları desteklemek değil bunlara karşı ancak zafer kazanmak gerekir. Türk milletinin taleplerinin karşılanması durumunda Türk milletinin sözcüsü olan ümit Özdağ bir karar alacaktır elbet. Atatürk'ün partisine anayasanın ilk 4 maddesine ve 66. Maddeye dokunamazsın diyoruz. Bu zor şartları kabul etmiyorsa canı cehenneme. Biz bu kadar netiz.

--spoiler--
Atatürk'ün partisine anayasanın ilk 4 maddesine ve 66. Maddeye dokunamazsın diyoruz.
--spoiler--

Bunda düşünen toplumlar için ibretler vardır.
kendi insiyatifinde olan eylemdir. biz seçmenleri bağlamaz sinan oğan cumhur ittifakına katılıyorsa aldığı yüzde 5.4 lük oy da onunla beraber o ittifaka katılacak diye bir şey yok.

aynı şekilde millet ittifakına katılırsa gene aynı durum söz konusu. benim anlamadığım şey reyisçi yazarlar "elbette cumhur ittifakına katılacak hdp nin olduğu yere değil" diyorlar ama hala 1 tanesi bile hüdapar denilen oluşumu açıklayamıyor. haftalardır aylardır soruyoruz burada normalde 15 yaşında bir çocuğun verebileceği kadar mantıklı bir cevap alamadık.

soruyu tekrar edelim ; hüdapar ile hdp nin ne farkı var ? hdp diyor ki ; kürdistan kurulacak, kürtçe ana dil olacak, türk kelimesi kullanılmayacak, yapılan operasyonlar vs sonucu öldürülen kürtler için özür dilenecek. hüdapar diyor ki ; kürdistan kurulacak, kürtçe ana dil olacak, türk kelimesi kullanılmayacak, şeyh sait ve diğerlerinden özür dilenecek. bir tanesi pkk diğeri hizbullah. durum o kadar mide bulandırıcı ki bazı yazarların hizbullahı bile masumlaştırma çabalarını gördük defalarca. konu hdp olunca hepsi aslan kesiliyor ama hüdapar olunca hepsi kediye dönüşüyor.
aklın yolu birdir.
Bakanlık kapmak için cumhur ittifakını seçecektir.
Şunu da ayrıca belirtmem gerekir; eğer Sinan ogan ümit Özdağ dan ayrı bir karar alırsa benim başkanım ümit Özdağ dır. Sinan Ogan'ın peşine takılıp gidecek değiliz. Diğer Zafer partililerin de benim gibi düşündüğünü biliyorum.
Şimdi Ogan, şu ittifakı destekliyorum dese tabanı silme onamı yönelecek, koyunmu bunlar.
Elbette onların - Dine, imana bigane - "türkçülüğüne!" Değil, - Dini bütün, "vemâ beddelu tebdilâ(sözünü en ufak bir değiştirmeyle dahi, tebdil etmeme!)" - ilkesine ittibâen, Türk Milliyetçiliğine uyacağız(bi iznillah).