bugün

sinan bolatın üstün olacağı kıyaslamadır.
edit: fenerlilerin eksileri sıralaması ile karmamı düşürdüğü bir kaleci karşılaştırması.
sadece adamlığıyla dahi sinan bolat ın bir adım önde olduğu kıyaslamadır. sinan ın yan toplara çıkma yeteneğinden, bire bir pozisyonlardaki çevikliğinden ve oyun esnasında konsantrasyonun kaybolmamasından bahsetmiyorum bile.
evet volkan kesinlikle volkandır.
bütün maçlar ona kefildir.
mesela bir milli maçta topa vuracağım diye ayağının altında kaçırıp bizi yenik duruma düşürdüğü maç kefildir.
adamlığına kefil olarak da lincoln e tekme tokat daldığı gs maçıdır. sebebi ise bana ana avrat küfür etti demesidir.
lincoln ün ise açıklamasıda ben türkçe sadece hoşgeldiniz ve merhaba diyebiliyorum olmuştur.
bunlar bu karşılaştırmada kimin önde olduğunu gösteriyordur heralde.
tartışmasız sinan bolat'ın alacağı karşılaştırmadır.

edit: imla
galatasaraylı yazarların sinan bolat dediği karşılaştırma. kişilik falan. lan ne kişiliğinden bahsediyorsunuz? adamı kaç kere izledin diye sorarlar adama. gören de kurbanda falan et dağıttı sanır.
her zaman savunduğum sinan bolatın alıcağı hatta alırken sikeceği karşılaşmadır.
sinan bolat iki elini kullanabiliyor sadece. volkansa mabadınıda kullanabiliyor. bence mabad farkıyla volkan.
(bkz: aklınız götünüze değil başınıza gelsin)
sinan kel kafasıyla sinekkaydı tıraş olurken; volkan muhteşem yüzyıl'dan kaçma sakallar bırakıp dibi belli olmayan sık saçlara sahiptir.
merak edilen sinan bolat diyenlerin, kac tane standard liege maci izledigidir. volkan'i günahim kadar sevmem ama sonucta kendini kanitlamis bir kalecidir. volkan'i elestirelim, yerelim ama bunu yaparken biraz daha kreatif olalim.
tolga zengin dışardan kazanır.

sinan ise volkan'a göre daha iyidir tabi, tartışmasız.
yıllardır takımlarında çok sayıda kaleci değişimi yaşanan ve yıllardır kendi kalecilerini yuhlayan ezik güruhun pespayeliğinin damga vurduğu kıyaslamadır.

sinan çok iyi bir kalecidir evet. ama kardeşim madem bu kadar savunup beğeniyordunuz hiddink oynatana kadar niye bir taneniz sormadı 'sinan niye oynamıyor?' diye? nasıl olsa adamlığına varana kadar çok da yakından tanıyormuşsunuz.

ama sizde haklısınız volkanı beğenmemekle. derbilerde sizin kalecileriniz topları içeri alırken o kurtarışlarıyla maçı çeviriyordu. siz tonla kaleci değiştirirken rakibiniz hep onla gülüyordu. gerek kurtarışlarında, gerek ıskalarında, gerek götüyle topu stop edişinde, gerekse tribünlerinize karşı aletini avuçladığında...

bu arada kıyaslamamı da yapayım: evet sinan çok iyi bir kaleci ve daha da iyi olacak ama bir volkan kesinlikle değil ve olamayacak.
gökhan töre vs arda turan gibi bir karşılaştırmadır. gökhan töre çok yetenekli ancak arda'dan en az 2 gömlek aşağıdadır.

aynı şekilde sinan da öyle.çok yetenekli ama bi volkan demirel değil. *
cuma günü volkan demirel'e saymış sövmüş bir galatasaray taraftarı olarak volkan demirel diyorum hala. ben bu adama neden saydım sövdüm uzun uzun anlatmayayım. saygısız olması iyi kaleci olmasını engellemez. niye saydım sövdüm, sivasspor maçından beri bombok halini hiçe sayıp utancak yüzü yok bir de taraftara artistlik yapıyor.

toparlanırsa volkan demirel. yoksa bugün sinan, volkan'ın son 2 haftadaki formuyla garanti yiyeceği bir golü kurtarmıştır.
sinan çok iyi bir kaleci evet fakat bir volkan da asla olamayacak... çünkü adam..çünkü insan..çünkü karakterli, çünkü beyni var...
bukalemunsporluların ortaya çıktığı karşılaştırmadır.

sinana adam diyenler sinanın ve volkanın çok yakın arkadşı olsa gerek.

(bkz: bsg)
1.05 sinan bolat - volkan demirel(h:2) 7.25
g*tüyle top stopu yapabilmek bir kriterse elbette volkan. yok değilse tabikide sinan.

(bkz: dünyanın götüyle top stop eden tek kalecisi)
Sinan Bolat Atatürk'ün istediği sporcu kavramına uymaktadır.
iki tane çok iyi kalecinin karşılaştırılmasıdır. bu konuda yapılan yorumların fazlaca fanatizm kokması milli takımın bu konudaki avantajını gölgede bırakıyor gibi. tabi bu avantajın yakın gelecekte kullanılamayacak olması ise üzücü.