bugün

denizin içinde takla atmak.
Saunada kristalize olmuş naneli su kullanmak. Ağlatır derecede boşaltıyor sinüsleri, genzi, burnu. Akabinde buhar odası ve hamam pamuk gibi yapar.
burna 31 çektirmek.
Öneri alınır. Ben istiyorum ki burnum oluk oluk aksın. Bu fikirler geçici rahatlama sağlıyor. Sonra yeniden doluyor kanallar. işin kötüsü baş ağrısı da yapıyor.
Deniz suyuyla olabilir, bir bardağa tuz koyup suyla beraber karıştırıp genze çekmek olabilir. Yani uzun lafın kısası tuz abicim.
Düzenli olarak günde iki defa tuzlu su ile yıka. Eczanede satılıyor gayet de basit.
burnuma tuzlu su çekiyorum acı biber yemekte iyi geliyor arada vicks kokluyorum ama tabi sinüziti bir nebze rahatlatıyor sonra devam tıkanıklığa.
burun balonu denemek de işe yarayabilir. yalnız türkiye'de bayağı tuzlu fiyata geliyor. yurtdışından sık gelip gideniniz varsa makul fiyata getirtebilirsiniz.

https://www.google.com/se...280&bih=851&dpr=1
yöresel dilde acı kavun yada acı kelek diye bilinen bir dikensinin meyve suyunudan bir kaç damlayı su ile seyreltip buruna çekmek. ytd.
bol bol burnunu karistir.
ozellikle toplum icinde yapinc SInuslere daha iyi geliyor.
Sonrada sakin parmagini koltugun yada masanin altina surmeyi unutma, yoksa etkisi azalir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.