1. 1.
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi
  simyacılar ve sihirbazlar müzesi

  Çek Cumhuriyeti'nin başkentinde, Prag Kalesi'nin yakınında, Simyacılar ve Büyücüler Müzesi vardır (Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy). Bir zamanlar iskoçyalı bir bilim adamının laboratuvarının bulunduğu eski bir binada yer alır ve günümüzde gezegenin her yerinden mistisizm tutkunlarını çeker.

  Orta Çağ'da, Prag büyünün başkenti olarak adlandırıldı, bu yüzden şehirde çok sayıda simyacı toplandı. Bazıları gerçek bilimcilerdi, diğerleri de dolandırıcı ve şarlatanlardı. Çok sık keşifler yaptılar (örneğin, B. Schwartz barut ile geldi), çünkü o günlerde bilim ve mistisizm birbiriyle yakın bir şekilde bir arada var oldular.

  Bu mesleğin en ünlü temsilcisi Edward Kelly (1555-1597 gg) idi. O, yetenekleri ile meşhur oldu: Kelly'nin melekleri ve ruhları kristal küreye çağırabildiğini ve ayrıca herhangi bir metali altın haline getirdiğini iddia etti. ikincisi Rudolf, bilim insanına "krallığın baronu" unvanını verdi. Bu arada, hükümdar vaat edilen mücevherleri beklemedi ve sonunda simyacıyı tutukladı.

  16. yüzyılda böyle ünlü mages laboratuarda çalıştı: Tycho Brahe, Tades Hajek, Haham Leo ve diğerleri, gençlerin iksirlerini hazırladılar, çeşitli uyuşturucular ürettiler, kürelerin uyumunu aradılar ve bir filozof taşı oluşturmaya çalıştılar.

  https://tierient.com/simy...r-ve-sihirbazlar-muezesi/
  6 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Kültür farkı işte Türkiye'de olsa kadını çırıl çıplak soyup üzerine arapça bir şeyler yazıp ilişkiye giren cinci hoca heykeli olurdu.
  1 ... uzay muhtari
 3. 3.
  gezilesi. masal gibi.
  2 ... mastor
 4. 4.
  Kesinlikle gidip görülmesi gerekir. Değişik bir. Müze meraklılar için güzel bir yer.
  ... birimza