1. 1.
  oyunda din ile ilgili hicbir fonksiyonun olmamasi nedeniyle ortaya cikmis durumdur. sen oyle ayrintili bir oyun yap, adami yedir, icir, sevistir, ama dini bir aktivite olmasin, bariz bir sekilde ateistligi yuceltmedir. illaki gercek dinler oyuna konsun demiyorum, sacma sapan rituelleri olan dinler yap, bunun yaninda ateizm secenegini de koy, birak oyuncu secsin ne yapacagini. yok, sims 1'de yoktu, sims 2'de de yok, yeni cikacak versiyonunda da oldugunu sanmiyorum.
  4 -4 ... ben hep 17 yasindayim
 2. 2.
  oyun dünyada milyonlarca insan tarafından oynanıyor bu sepeple yapımcı firma herhangi bir dini motif, ritüel koymaktan sakınmış olabilir.gelebilcek tepkilerden dolayı.
  2 ... sacred
 3. 3.
  (bkz: yok artık hidayet türkoğlu)
  ... they killed kenny you bastards
 4. 4.
  Sims 2'de adamı öldürünce evine azrail amca geliyor, çay içiyor, misafir oluyor... Daha neler var neler.
  ... yapma niyazi
 5. 5.
  osuruktan nem kapan kitlenin düşüncesidir. simste hristiyanlığı simgeleyen eşyalar olsa hristiyanlık propagandası yapıyor olacaktır, yahudi yıldızı olsa yahudilik propagandası yapıyor olacaktır ve hitler zamanında çıkmış olsa daha fazla insanın yanmasına sebebiyet verecektir. Din konusunda up-to-date olan müslümanlığı simgeleyen eşyalar olsa da cumhuriyet gazetesi tarafından "dua eden elif bebekler" gibi bir haber başlığıyla gündeme gelecektir.
  2 ... zuhrevi hastalik