bugün

bir yazar. *
babadan başkasından duyulursa o kişiyi mora boyayıp, "şimdi hapishane köşelerini boyladım" şeklinde uyarlayabiliriz.
yedibela hüsnü filmindeki bir replik.tamamı şöyledir: "şimdi ananı laciverde boyadım itoğluiiiiit"
"içerde ne oluyor?" sorusuna, "ne olacak hamdi doğrama yapıyor" cevabının verildiği olayı başlatan cümle.
karamürselli deli hamdi'nin yedi bela hüsnü'yü tehdit cümlesidir.bu sözü duyan en az bir dakika sözün mahiyeti hakkında düşünürken bulur kendini.
anasının büsbütün lacivert olmasının verdiği şaşkınlıkla beti benzi atıp sararan çocukla süper gidebilecek durumdur. * * *
karamurselli deli hamdi devaminda da "it oglu it" diye de devam eder, repligi duyanlari kopartir.

(bkz: unal gurel)
hafızalara yer eden kemal sunal filmi repliklerinden birini nick olarak almış yazar.
(bkz: yaran nickler) *
süper nicke sahip bir yazar. hatta mükemmel, unutulmaz lan bu nick .
pokerde elinizde royal flush varken gururla söyleyebileceğiniz cümle.
hakkaten boyarsınız laciverte karşıdakini, mecaz-gerçek farketmez.
son zamanlarda gördüğüm en kral ayarı vermiştir kendisi;

"oha nicke bak ahahaha" tepkisini verdiren yazar.
(bkz: yaratıcı nickler)
(bkz: yarıcı nickler)
hüseyin üzmez'i bir kesimin,kesimden de öte bir anlayışın,ondan da öte bir dinin temsilcisi zannederek aklınca ters köşe yapan yazar.

herkesin yaptığı kendine diyor ve herkesi bir kişi üzerinden etiketleyip "gördünüz mü siz busunuz işte"cilikten vazgeçmeye davet ediyorum,davete eşli-dostlu gelebilirsiniz.
(bkz: yaran türk sineması replikleri)
hüseyin üzmez'i kesinlikle islam diniyle değil aksine islam dinine en büyük zararı veren yobaz zihniyetlerle, zamane demokratlarıyla özdeşleştirmiş yazar.
son derece kibar bir yazar olduğunu şahsıma ispat etmiştir,yanlış anlaşıldığı düşüncesiyle gayet samimi bir özel mesaj yollayarak kırdığını düşündüğüm şeyleri tamir etmiştir.böyle olgun yazarlara bu sözlüğün ihtiyacı var.
- kimsiniz?
- simdi anani laciverde boyadim
- beyefendi terbiyeli olun
- anlamadım
(#3900808) kendi ile çelişen bir arkadaş. kürtleri millet olmamakla itham ediyor, bir topluluk ancak büyük bir devletin cıkarı varsa millet olur diyor. e peki can kardeşim türk milleti hangi büyük devletin cıkarıyla millet oldu ? 20 milyon kürt olamaz diyor ama bilmiyor ki kürtler sadece türkiye'de değil 4 ülkede yaşıyor. sadece türkiye'dekilerin nüfusu bile bir çok özel araştırmaya göre 16 milyon civarında. ayrıca selahaddin eyyübi kürt değildir diyor. medler kürt değildir diyor. son bir kaç yıldır kürtler oluştu diyor. ısmarlama şeklinde. ne bu vanilyalı dondurma mı ısmarlama ile gelsin çok muhterem arkadaşım.

kürtler fars ve arap kırması diyor. yani artık bilemedim fars mı baba, arap mı ? lakin bu bilimsel yaklaşımına da katılıyorum. gülmekten.
zirvelere katılmayı düşünürse, muhtemelen kendisi mora boyanacak yazar.

-merhaba, ben sözlükten x.
-ben de şimdi ananı laciverde boyadım.
-ne diyorsun lan sen, ana bacı yapma lağğn!
-nickim diyorum, şimdi ananı laciverde boyadım.
-nickicem şimdi seni, hanım budaklı meşe odununu getir oradan.
-gachayım!
http://www.youtube.com/watch?v=LGJB0FyAucQ

(bkz: al hacıbekir lokumu)
yazdığı bilgi içerikli entrylerini düşünceleriyle değilde insanlar tarafından kabul edilmiş nitelikte ki yerlerden alarak yazdığı için saygı görülmesi gereken yazardır. ayrıca çok güzel tespitleri olduğu için bazılarının zoruna giden yazardır. * *
(bkz: lacivert)
karamurselli deli hamdinin repligidir.
efsane küfür...