bugün

silik bir yazarın silinmeden önce entrylerinin silinip silinmemesini mi istiyor diye sormak gerekir. bu etik bir kuraldır.
uludag sozluk'un yaptıgı en buyuk yanlışlardan biridir. zira entryler, o yazarın emeği, onun düşünceleridir. ve yazar siliniyorsa entryleri de silinmelidir. tabii ki yazdıklarını sözlükle patlaşmıştır, ama bu iş, yemeği yapıp, arkadaşınla beraber yerken, arkadaşın yemeği alıp, "sittir kovdum seni" demesi gibi bir şeydir.
bir zamanlar denilip flashback yapılarak buradan kimlerin geçtiği hakkında bilgi sahibi olunan durum. Yeni yetme yazarlar için okunası hoş anılar mevcuttur. Fakat entrylerine bakılarak neden silindiklerini anlamamız pek mümkün değildir. Atılmayı hakedecek entry zaten sözlükte olmayan entrydir.
(bkz: belki silinmemeye programlanmıştır)
entry sayısı cok olan bir yazarsa, belkide sozlugun birşeyler kaybedeceği dusunulmektedir.

(bkz: belki)
yanlıştır. silinen yazara gayet net bir dille ve bağırarak "entrylerini al git buradan" buradan denilmelidir.*
(bkz: anani al git buradan)
yazar kendi isteiği ile gidiyorsa entrylerini kendi silip gitmelidir yok eğer sözlük ihraç ediyorsa o zaman gönderilen yazarın entryleri de gönderilmelidir. ama şu da bir gerçektir ki yazarların çoğu bu konularda fazlasıyla duygusal hareket ettiklerinden dolayı gitseler bile başka adlarda tekrar sözlüğe geri dönüp yazmaya devam ettiklerinden dolayı entrylerini silmemektedir . yani sözün kısası gidenler bir şekilde döndükleri için entrylerin silinmemesi sorunsalı yoktur.sözlük bu konuda tarafsız tavrını korumakta ve seçimi yazara bırakmaktadır formata uymayan entrler hariç
bence yazar silinmeden once sorulamayacagina gore mantikli olan buna cozum olarak yazar buna karar vermeli ve bunu yapmasi icin de sozluge kaydolurken veya daha sonra bilgilerden nasil ki ek$i sozluk'te "entry'lerim sozluge gelir elde etmek amaciyla kullanilmasin" veya olmasin diye secebiliyorsak "uctugumda entry'lerim silinsin" veya silinmesin diye bir secenek olmalidir.
yazarın emeğini moderasyonun hibe etmesidir, üzerine yatmasıdır.

edit: emek hibe edilir! bence senin düşüncene uymuyor ne dersin?
her zaman gecerli olmayan olay.

silindigine gecen cuma sahit oldum. olay belki biraz farkli, ben kendi istegimle silinmistim, modlarin karari uzerine degil. ama gecen hafta hesabimi actirdigimda iki entrymin silindigini gordum ve sok oldum.

modlarin entrylerimi silmelerine sok olmadim, hic bir aciklama yapilmadan silinmelerine sok oldum. entryler cok da onemli olmadigindan sallamadim ama nasil olsa bu kisi silik, aciklamaya gerek yok gibi bir tutum garibime gitti.
silik yazarın yazdıklarının, kendisinden sonra yazan yazarların yazdıklarını askıda bırakması yüzünden gerçekleşmeyen durumdur.
yazar bir şekilde silinmişse onu temelli yoksaymaya ne gerek var diye düşünmüş bünyenin hareketidir. neden o kadar entry yok sayılsın ki... *
gönderilenin emeğine saygıdır.
uludağ sözlük'ün en sevdiğim yönlerinden biridir. bir yazar silinebilir; ancak faşist bir devletmişçesine yazarın geçmişi, duyguları, hisleri ve yaşanmışlıkları, kendi izni olmaksızın silinemez.

makarnasını beğenmedim ama silik yazarların entryleri silinmiyor. bu gece için zall'a verdiğim puan 3.
"geçmiş hiç yaşanmamış gibi davransan da baştan yazamazsın." sonuçta.
adam yazmış, paylaşmış sonra çekip gitmiş.
boşanan çiftler çocuklarını öldürüyor mu canım, birinde kalıyor.
yazar da kalamayacağına göre, sözlükte kalsın.
moderatörün pasaklılığıdır.

(bkz: en pasaklı moderatör)
iyi bir özellik.

ekşi den itü den atılanlar zır zır ağlıyor: ühühühü 5000 entrym vardı emeğime nasıl kıydınız laayn, diyerekten.
yazdığın entryler hala duruyor. mis gibi. kimsenin ulu dan böyle bir şikayeti yok.

silinenlerin geri gelmesi gibi bir durum da var. adam geldiğinde entrylerini buluyor; sanki babasıyla kavga edip evden ayrılmış sonra da eve geri dönmüş gibi. sıcak ev kandırmacası yani.
bu olayı takipleyen diğer bir gariplik ise o entrylere oy verebiliyor olmamızdır. adam silik neyini oyluyoruz?
nekadar entry, okadar hit. hit + entry = para.
yapılmaması gereken bir durumdur. madem yazar silik entry si neden canlı duruyor sorusunu akla getirir.
şimdi bu konuya birazda şu açıdan bakmak gerek. diyelim ki sözlük yönetimi beni silik yaptı ve entrylerimide silmedi. peki 2 sene sonra sözlükte bulunan bir yazımdan ötürü bana soruşturma açılırsa. yani silik oldugum bir ortamda bulunan yazım, yarın bir gün şikayet edilirse, ulaşabilecegimiz bir mecra yok. yazar olsan düzeltme veya silme gibi girişimlerde bulunursun ama yazar degilsin ve o yazılarınla ilgili hiçbir düzenleme yapamıyorsun.
bu bugün bana olur, yarın sana olur. zaten artık toplumumuzun gidişatı bu yönde oldugu için, bence silinen yazarların yazılarıda silinsin. zaten bu adamın silinme sebebi sözlük formatına aykırı davrandıgı için degilmi? ee ne diye hala yazılarını orda barındırıyorsun?
doğru bir işlemdir. el, emek, göznurudur girilen entry. her biri doğmuş çocuğun gibidir. öldüğün zaman bu dünyada yaptıkların da ölüyor mu?
kötü değil, iyi bir şeydir. onca zaman emek vermişsiniz, yazmışsınız. entry'lerinizi de silmeleri hakarettir. bu arada ekşideki hesabımı kapatan moda buradan küfürlerimi yolluyorum. entry'lerimi silip bana mail atmışlar. onun bunun modları.
zamanında bu konuyla ilgili şunu söylemiştik (#14972863 ) bunu okuyan bazı yazar arkadaşlarımız da şöyle bir başlık açmışlardı.
(bkz: uludağ sözlük teki büyük skandal)
SANIRIM ARTIK SORMADAN SiLiYORLAR, O BU DEĞiL DE KONUŞTUĞUMUZ Bi YAZARIN SiLiK OLUP OLMADIĞINI ARTIK ANLAYAMICAZ GiBi GELiYOR BANA.
güncel Önemli Başlıklar