bugün

Gothic metal grubudur. kadın vokalin sesi simone simons' u çok andırıyor. Ayrıca 2006' da çıkardıkları seducia albümü oldukça hoştur. Albümün favori parçaları;

(bkz: dead silent)
(bkz: frostnight)
(bkz: unbroken)
seducia adlı yeni albümleriyle gothic metal yapmaya başlayan finlandiyalı doom metal grubu
Her müzikleri çok güzel olan grup. Eğitim sistemlerinin vermiş olduğu en büyük avantaj.
Sufferion hamartia of prudence albümü hayatımda dinlediğim en güzel konsept albüm. bi albümün içinde hiç mi beğenmediğiniz bi parça olmaz. bunda kesinlikle olmuyo. hikayenin içinde buluveriyosunuz kendinizi. eğer doom metal seviyorsanız kesinlikle dinlemeniz gereken bi grup. özellikle de sufferion hamartia of prudence ve altum u tavsiye ederim.
ilk keşfettiğimde hadi canım dediğim grup. Zira dinlenme sayısına bakınca büyük beklenti içine girmeyip ön yargı ile yaklaşmış, dinledikten sonra şarkıların "sonbahar" havasından ve büyüleyiciliğinden kurtulamamışımdır.
Autumn Heart ve Forever Sleep şarkılarını özellikle tavsiye ederim.
amortean isimli yeni bir albüm çıkarmışlar kendileri.
frontwoman'ının kadife gibi sesi olan, leziz bir doom metal grubu.özellikle 2001 çıkışlı altum albümünün giriş parçası revangelis ağır doz tavsiye edilir.
revangelis gibi dehşet bir parçaya sahip olan grup.
albümleri:

illacrimo (mcd)(1996)
camene misera (mcd) (1998)
infinita plango vulnera (1999)
altum (2001)
si. vm e.t a.v.vm (mcd) (2001)
Sufferion - Hamartia of Prudence (2003)
Seducia (2006)
the lusticon her bünyenin dinlemesi gerektiğini düşündüğüm en sağlam parçalarından biridir.grubun bütün olayı kemandır melodileriyle alır bünyeyi kendinden her doom metal severinin mutlaka dinlemesi farz gruptur.
güncel Önemli Başlıklar