bugün

bir mekanı tarayacağınız anlamına gelmez.
Gereksizdir. işim gereği taşıma ruhsatı da bulundurma ruhsatı da çok kolay alabilirim ama hiç merakım olmadı. Delikanlı adamın silahla işi olmaz.
edindiğim makinedir. hiç beklemediğiniz bir anda çok işe yarayabilir. mesela istanbul gibi bir yerde olası bir depremde yaşanacak olan kaosta işinize yarar, benim gibi çadırla geziyorsanız olası bir tehditte hayatınızı kurtaracaktır.
Silah satın almanın motivasyonunu tartışmak isterdim ama bu ülkede her şey ters yüz olduğu için hiç girmiyorum.

Bence her insan kadın veya erkek fark etmez , silah sahibi olmasa da nasıl silah kulanılır öğrenmeli.

Kadınlar da kadın eğitmenler tarafından çok rahat 1 haftada bunu öğrenebilir. Yani erkeklerle aynı kışlada yatıp kalkmalarına gerek yok.

Savaş çıkarsa biz erkekler gider ölürüz sorun değil ancak iç savaş çıkarsa kadınlar kendini ve namusunu korumalı.
Sarsılmaz alın iyidir.
birey silahlanmayı normalde desteklemem ama artık polislerin vasıfsızlığı ve bana güven vermemeleri sonucu alabileceğim alet.Keşke alma ihtiyacı duymayabilsek.
Kendine sahip olamayacaklar için silah son derece tehlikeli bir alet. Sinirli Kabadayı takılan adamların silah sahibi olması ve silah taşıması toplum için tehlikeli.
Pek çok kişi için ancak yivsiz av tüfeğiyle sınırlı kalacak hadise.

Ama tabanca alsam?

Alamazsın çünkü kuyumcu, petrolcü, arıcı gibi saçma sapan bir işin olması lazım.

Parasını bastırıp alsam?

Bi onbinlirayı gözden çıkarırsan alabilirsin. Onu da ancak evinde bulundurabilirsin.

Peki bu tabancayla poligona gitsem?

Önce emniyetten izin Alman lazım. izinsiz evinden dışarı dahi çıkaramazsın.
Boyle giderse herkesin yapacağı ıs.