1. 1.
  bir çok yerde görülen, üzerinde güvenlik üniforması bulunan, göğsünde bir yıldız ve elinde telsizi ile etrafı kolaçan eden bu görevlinin elinde kendini savunacak, herhangi bir tehlike, saldırı anında kullanacak bir alet edevat bulunmamaktadır, hele ki silah hiç bulunmamaktadır. çünkü türkiye şartlarında bir bankayı bile korurken eğer ki bir saldırı gerçekleşir de silahı kullanmak durumunda kalırsa, suçlu olup hapis cezası yeme durumu vardır bu güvenlik görevlilerinin. adam yaralamaktan veya öldürmekten suçlu olurlar, onlara verilmiş bir koruma görevini yerine başka nasıl getirecekleri, herhangi bir saldırıyı nasıl bertaraf edecekleri, hatta canlarına bir kasıt olursa -ki en tehlikede olan insanlardır- kendilerini nasıl koruyacakları önemsenmeden onlara saldırganın karşısına geçip 'aptal salak git buradan, saldırma buraya, sonra çok kötü olur bak, gerizekalı adam!' demeleri beklenir.zordur işleri, senin benim gibi biri olarak, cascavlak bir şekilde korurlar korumaları gereken yeri.
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  hatta silahı olmayan güvenlik görevlilerinin bir de kadın ve güzel olanları vardır ki şaşkın şaşkın etreflarına bakarken insanın onları koruma altına alası gelir.
  1 ... zaknafien
 3. 3.
  yakın dövüş sanatlarında iyi olabilir düşüncesinin bende oluştuğu aman abi bulaşmıyalım bellimi olur dediğim kişidir!!
  1 ... baz
 4. 4.
  silahı olan güvenlik güçlerinin zaman zaman düştükleri acz durumunu gördükten sonra, kendilerine vah vah denilebilecek şahıslardır.
  ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  lise mezunu olmayan, silah sertifikası alamayan, silahlı güvenlik görevlileri ile aralarında 200-300 YTL gibi bir fiyat farkı bulunan sertifika sahibi olanlardır ve hastane, postane gibi yerlerde (tehlikenin az olduğu yerlerde) görev yapan kimselerdir.
  ... iceri terligi
 6. 6.
  acilen kendisine koruma tutması gereken güvenlik görevlisidir.
  ... tanimadinmiben
 7. 6.
  neden güvenlik işiyle uğraştığı belli değildir.
  ... potus