bugün

( $imdilerde yeniden moda oldu bu. bir $arkı dü$üyor piyasaya. hüzünle soslanmı$ laflar var içinde.. ve sanki ki$inin o ân'a dek içinde biriktirdiği ne varsa hepsine bir bir tercüman olmu$casına, hissiyatını ve psikolojisini kusursuz bir $ekilde tanımlıyor ve anlatıyormu$casına algılanıyor o sözler; o sözler büyütülüyor, abartılıyor. hea ben buna kar$ı mıyım, yoo; ama sadece, bu mevzuda beni rahatsız eden bazı $eyler olduğunu dü$ünüyorum, o kadar. bu denli basit olmamalı bana kalırsa insan psikolojisini tanımlayan söz öbekleri, diyorum naçizane. daha evvel de bırakmıyor acıtmadan'a çiziktirmi$tim. yanlı$ algılamı$ bazı arkada$lar. buradan onları öpüyorum. emre aydın'a dü$man değilim. ben de dinliyorum. rahat olun. )

emre aydın ki$isinin büyük çıkı$ yakalayan albümü afili yalnızlık'ın beğenilen parçalardan belki bir gün özlersin'in içinde geçen bir söz öbeğidir bu. zamane kızlarımızın yüreklerinin hop oturup hop kalkması için, arkada$larına iç sıkıntılarından daha bir $evkle bahsetmeleri için çıkmı$ yeni bir ağlanacak cümledir. ne kadar da basit?! heyhat, adam devrik cümlelerle popüler kültüre entegre olabiliyor ya hastasıyım. ne de büyük bir eksiklik varmı$ bu albümden önce hayatımızda, dedim az önce.. hep aynı cadı savunması, hep aynı piyasa $ak$ukası ekseninde i$leyen bir mekanizma $u duygusallık; his burkulması - içlenme - hüzün ishali üçgeninde bir $eyler ya$anıyor nicedir. evet ben de ya$arım. misal; " yeller alır gider geceleri, ay gözü ya$lı bakar tümden gelip
tüme varan insanlara " cümlesinde ben de kendimi bir garip hissetmiyorum değilim. insan olmanın gerektirdiklerinden biri elbette duygularını çağlatarak ya$amak. neticede ta$tan da olsa, yosun da tutsa herkesin bir kalbi var.( ıyykk..) ama sil gözünün yalnızlıklarını gibi basit bir cümle için hüzünlenemem dostlar. ister anlayın ister anlamayın.

yeni nesil çok embesil..
"yasal acılar" kadar derin (!) bir laftır. o kadar derin ki anlamadım. daha önce çok güzel açıklanmış (bkz: sil gozunun yalnizliklarini/@ceviz agaci) aynı şeyleri tekrar etmenin bir manası yok.
emre aydın ın belkı bırgun ozlersın adlı nefis parçasında söylediği, insanın tekrar tekrar dinlediği, iç sıkıntıları azda olsa merhem olan söz.
insanın iç dünyasına en güzel şekilde anlatan, hislerine tercüman olan emre aydın ın, belki birgün özlersin parçasındaki söz.
sözlerini de yazayim tam olsun :

belki bir gün özlersin ...
başka adamlarla
başka şehirlerde yürürken .

okuduğun ilk roman
sevdiğin ilk adam
yasal acılarından
hatta yalnızlıktan
belki dolar gözlerin .
başka adamlara
başka şehirlerde
belli etmezsin ...