1. .
  internette michael sikkofield namıyla bilinen, delilsiz konuşmayan ve birçok insanın aydınlanmasına vesile olan arkadaşın '10 adımda nasıl elit sözlükçü' olunur şeklinde verdiği rehberlik dersidir. aslında orjinali ekşi sözlük için verilmiştir fakat sözlüğe uyarlamış bulunmaktayım affola.

  10 Adımda sözlükçü Olma Rehberi

  1. Belki iki am düşer diye artistliğine ateist ol.

  2. Troll başlıklarına gülüp geçmek yerine, "ebenin amı ali sami", "yapma demiyorum hobi olarak yine yap swh" gibi 25 yıl önce modası geçmiş bakınızlarla ayar vererek çok elit, cool, yaratıcı, hınzır, şakacı ol.

  3. Siyaset konuşulan başlıkta konuyu bir şekilde Akp'ye bağla ve "gemicik kömür gemicik kömür kömür kömür gemicik gemicik swh" diye ayar ver.

  4. Tüm filmleri orijinal isimleriyle telaffuz et. Asla iyi Kötü Çirkin deme, onun ismi "il buono il burutto il cattivohenheyeney"dir, Google'dan nasıl yazıldığını bulup da kopyala/yapıştır yapmamışsın gibi davran, doğma büyüme Floransa çocuğu sansılar seni.

  5. "Sözlükçülerin en iyi 10 dizi listesi" başlığına Cnbc-e dizilerini doldur ama Behzat Ç. başlığına binlerce entry gir.

  6. Bir dizi Kanal D yada Show Tv'de yayınlanıyorsa muhakkak 10 dakika göz atmış ol, asla seyretmiş olma fakat dizi hakkında sayfalarca eleştirel gavatlık yapacak bilgiye sahip ol.

  7. Ergenliğinde dinlemeye başladığın rock ve metal gruplarını namusun ve şerefin gibi savun. Onlara laf söyleyenin anasını sik.

  8. Lafa gelince her görüşe saygılı ol.

  9. islam hakkında olumlu bir şey söyleyen insanın ağzına sıç, ona yobaz yaftası yapıştır. Müslüman olan herkesi cemaatçi san.

  10. "Sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılar" başlığına Pink Floyd, Guns n' Roses şarkıları yaz. Sanki istanbul-Bağcılar'da oturmuyorsun da, sürekli California sahilinde uzun palto ile denize karşı sigara tüttürüyormuşsun gibi tanıt kendini. Şizofren ol.

  Tebrikler, sözlüğün %90'ını oluşturan ortalama tipte bir yazar oldunuz. Ayrıca bizden Braun marka ütü kazandınız, üstüne oturunuz.

  edit: başka eklemek istedikleriniz varsa ekleyin. tabi yukardaki şartlardan birisini desteklemeyecek şekilde olmak kaydı ile...

  extra edit: sazan dedected *
  6 -2 ... irticai faaliyet
 2. .
  (bkz: ilgi açı ergenin acı dolu güncesinden)
  1 -1 ... darius ve krezus reloaded
 3. .
  11. karşılaştırma yap.
  birbirine zıt konulardan birini savun.
  1 ... pembemontlukupa