bugün

Bu ne hayat pahalılığıdır kardeşim. Öldük burda yeter ya. Yine yaslamışlar bişeylere gümrük vergisini. Bakın her yerde var kaynak arayanlar.
Piyasaya, devlete karşı haklı bir isyandır.
Hayat dediğimiz, yenilen kazıkların bileşkesidir, derler.
Maskeler de kulağımızın arkasını sikti. Yoo tertemiz yani.
Ben şüpheliyim
Hafif bi sızı var kulağımın arkasında ama du bakalım.
Aqp döneminde tavan yapan kulak arkası korkusu...

Not: (bkz: kol kadar fatura gelen adamın isyanı)
çok ayıptır yapmayın böyle şeyler.
gençler ibann bırakıyorum bi 10'lar lira ateşleyin ya alışkınsınız.
Müzik aletlerine gelen gümrük vergisi ne harbiden ya yıllar önce lisedeyken müzik yapıyordum ev ortamına stüdyo kurmak o yaştaki ben için sıfır aletlerin parasına göre epey zordu dünya uğraşmıştım ikinci eller için neyse seneler geçti stüdyoyu arkadaşıma devrettim filan şimdi yine öyle bir planım var eskiden sıfırı 600 olan mic 2100 tl 250 liralık ses kartı 1250 olmus ustelik vergilerin çokluğu yüzünden filan pek fazla satış yapan site bulamadım garip ya.
görsel
helal olsun be, sırf bu başlığın açılıp gündeme girmiş olmasının bile, öncül sözlükten bir adım öne geçebilme ihtimalini yeşertmiştir. evet; konuşulmayan, pek gündeme getirilmeyen, ama sessiz sessiz mırıldandığımız, kendimize bile söylemekten tiksinir veya kaçınır olup ne zaman alenileşeceğini bilemediğim durumdur.

ama şu var sayın yazar ve okurlar; ben ki bu sözlükte nakış gibi işlediği başlıkları olan bir yazarım, şunlar var ilk elden:

(bkz: al susuyoruz işte ne yapabiliyorsunuz ki)
(bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
(bkz: geri zekalılara hazırlanan haber ve bilgiler)
(bkz: türkiye den demokrasi manzaraları)

Yazdım da yazdım. ne oldu? oy atmaya lutfeden yok. karşılıklı diyalog bile kuramıyorsun. hadi trolü hiç gelmesin tabii ama, küfreden bile yok ya! e gördük ince de ne oldu? hiçbirşey.

o zaman yapacak tek birşey kalıyor. halim vaktim yerinde mi? değilse yerinde hale getiririm, kendimi ve ailemi güvenli alana alırım. zaten felaketlerin bini bir para, hayat güvenliğimiz ciddi soru işaretleriyle dolu bir dünyaya koşar adım getirildik. dünya liderleri* sağolsunlar, istek ve görüş alma tahammülü kimsenin yok ama kepçeyle almayı biliyorlar.. Ne yapalım, kalabileceğimiz kadar hayatta kalıyoruz.

Ekonomi iyi arkadaşlar. bir sorun yok. benim ekonomim iyi, şükür halimize. kişisel kabahatlerimizden ders çıkartıp erkenden toparlayabildik. bize sorun yok. efendim toplumdur, fakir insanlardır, böyle ulusal çapta durumlara kafa yorup birlikte iyi yerlere gelmek istiyoruz ve bunu dile getiriyoruz. sonra kötü olan biz oluyoruz. ağzımızdan çıkana küfür yiyoruz. ne için peki?

karşı tarafta onca uğraşın ardından payeyi iktidara çıkartacak, seni yok sayacak, sana eziyet edileni, bu başlığın altına yazmış olmanı bir keyif nesnesi gibi alacak tipler var. onları mı savunacağım bu saatten sonra? ben hayatta kalmışım bir şekilde, ölen var bu ülkede ölen! polisin öldürdüğü, polisin öldüğü, askerin şehit olduğu, askerin yakıldığı olaylar var. ama hiçbirinden iktidar sorumlu değil, hepsinde fatura bana çıkıyor, ne bileyim, cehape diye bir yere çıkıyor.

sorun yok abi. ekonomi olağan, iyiye bile gidiyor. kriz olduğu gibi bir saçmalığı dile getiren ben değilim, iktidar kanadından tut, zamanında "moralinizi bozmayın, çevrenizin de moralini bozmayın, ülkemiz şöyle ekonomimiz böyle" diyenler krizden bahsediyor. ben görmüyorum, gidin hain iş adamlarına sorun piyasayı. ben kötü demiyorum tamam mı? azıcık fırsat görülen ürünlere zam yapan da ben değilim, 2 gün kredi borcu gecikince insanın tepesine binen, telefonunu esir alan ben değilim.

takılın arkadaş. sorumluluktan kaçan yok ha, yanlış anlaşılmasın. sadece hayatta kalmaya çalışıyoruz o kadar. ona da itiraz etmeyin diyeceğim ama, komşularından gözüne kestirdiği bazılarına ölümüne dalmak istediğini, 15 temmuz da içinde kaldığını söyleyen fetö esanslı insanlar ulusal kanallarda bilmiyorum benim gibileri mi işaret ediyor? bak beni de sindirmişsiniz, yazıda kaç yerde otosansür var. sonda yazacaklarımı da sansürledim, hadi iyisiniz.
Onu da maske ile hallettiler.