bugün

dönüp dolaşıp bu başlık gündem oluyor ya çekirdeğimi alıp takip ediyorum.
bu konuyla ilgili şöyle bir tespitte bulunmak isterim haddim olmayarak.

toplumumuzda bekaret aslında saflığı ve temizliği temsil eder genel görüşe göre.

yine toplumumuzun büyük bir kısmına hakim olan islamiyet dinine göre dövme yaptırmak dinen hoş görülmeyen bir davranıştır. keza evlilik öncesi ilişki de.

sanki bekaretini kaybeden kızlar saflığını ve temizliğini kaybettiğini düşünüp , aynı zamanda dini değerlerle çelişen bir hareket yapmış olmasından dolayı dövme yaptırma konusundaki dini kısıtlamayı da görmezden geliyorlar.

yani dövme yaptırmak aslında hep akıllarının bir kenarında ama ilk ilişki sonrasında yaptırılıyor olması sanki zaten olan oldu bir dövme yüzünden ne olacak gibi bir davranışın ürünü gibi.

not : bu entryde hiç bir grubun dini , toplumsal değerlerine dil uzatılmamış sadece doğru ve ya yanlış bir genelleme üzerine subjektif görüş belirtilmiştir.

tanım : şekilsel şeyler üzerinden yapılan genelleme.
gavur ülkelerinde kuyruk sokumuna yapılan dekoratif çizgiler şeklindeki dövmelerdir.
Bazı kızlar birleşip ortak bildiri yayınlamış.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
omuza yapılanlarda güzel durur. emcuklemek istersin.
Birçoğu tockmakçısıyla tatile gitti veya gidecek sonrasında da soluğu dovmecide alacaklar .
bir dövmeye nasıl böyle sapkınca anlamlar yükleyebiliyorsunuz anlayamıyorum.
bu tip genellemeler hiç güldürmüyor başlıktaki öyle sikerim böyle sikerimciler de kıskançlıktan bu role bürünmüş kerkinip duran muhafazakar acizler kanımca.
bele yapılan dövmedir. sekmez.
bir dövmeye ne kadar sapıkça amlam yükleyebiliyorsunuz.
vücunda dövme olan kadınların tamamı bu gruba giriyor. yazık.
4cm2 den büyük olmazlar genelde...
gögüs üstüne yapılan herhangi bir dövme.
Genellikle üniversite çağlarında dövme yaptırıldığına şahit oldum. Akademisyenlerden bazıları bile yaptırıyordu.
Üstad şerif faysal Yıldırımın literatüre geçen tespitinin adı.
Kalça üstüne yapılanı bunlardan bazıları.
Seks yapabildiğini ifade etmenin en sempatik yolu.
görsel
meme üzerine yapılan değildir.
omzun arkasına yapılan kelebek dövmesini niye bu kategoriye soktunuz lan. inanılmaz seksi bir şey değil mi?
hepsini yazmışsınız, ne kaldı geriye amk. bence müfredatı baştan gözden geçirmek lazım. koldaki çiçek, omuzdaki kelebek sikildim kategorisinden çıksın.
kulağımın arkasına kadar dövmesi, https://bridesmaidsincorp...560589147516d5b835f73.jpg
Şerif faysal yıldırım üstadımız rahmet istedi galiba.
ben bu olayı ilk başta mizah sanıyordum fakat gerçekmiş.

bahsi geçen dövmelerden bir tanesini vücuduna yaptırıp bakire olan kıza rastlamadım.

üniversitede bizim bölümde bu bahsi geçen kız türlerinden çok vardı.

twitter tarihinin gelmiş geçmiş en iyi tespiti olabilir.