1. 1.
    argoda embesil, gerizekalı manasında kullanılan deyim.
    6 ... micomania
  2. 2.
    "youtube akıllı olsun akıllı" başlığında ne yazıyordu bilmiyorum ama korktuğum şeyse bu sayfaya yönlendirme cuk oturmuş yerine... e daha ne diyim (bkz: arif olan anlar)
    1 ... danixadem
  3. 3.
    akıl dağıtılırken tuvalette mahsur kalan insanın başına gelen iş.
    ... arabaciarabayatasget
  4. 4.
    vurgu ve tonlamaya göre anlam değiştirebilen bir cümledir. mesela aklınız kıymetini, ona verdiğinizi değeri, onun en iyisi ni hak ettiğini düşünüyorsanız, sikin ne kadar vasıfsız ve kıymetsiz olduğunu da belirtmek istiyorsanız ve sikin aklınızı haketmediğini vurgulamak istiyorsanız, uygun bir tonlamayla;
    -benim sike sürülecek aklım yok!
    1 ... sharkek
  5. 5.
    hayatında kendi için bir amaç belirlememiş olduğunu tahmin ettiğim yüzlerce kişiyi,
    desteklediği takım şampiyon oldu diye,
    yerde şişe kırarken,
    trafiği kapatırken görünce;

yine benzer profildeki kişilerin,
    takımları averajla şampiyon olamayınca,
    şampiyonluğa sevinen rakip takım taraftarını tartakladığını,
    millete formasını çıkarttırdığını görünce;

siyasetin ne olduğunu kafasında evirip çevirmeyen kişilerin,
    televizyonda kötülendiğini görüp tarzını beğenmediği politikacıyı,
    dayanağı olmayan laf ve ithamlarla eleştirdiğini,
    bunun üzerinden siyasi konularda konuştuğunu görünce;

nereden geldiği belli olmayan gazete köşe yazarlarının,
    magazin ünlüleriyle yarı çıplak poz verip,
    milliyetçi ve muhafazakar diye takdim edilerek,
    altı boş kavramlarla boş konuştuğu tv programlarını ve takip eden çoğunluğu görünce;

televizyon izleyen insanların,
    dizi karakterlerini gerçek insan sanarak,
    diziler arasında hiçbirinden bir halt anlamadan akşam boyunca zaplayarak,
    günlerini geçirdiğini, onları hayatlarının bir parçası yaptıklarını görünce;

sosyal bilimler alanında yüksek lisans yapmış şahsımın,
    siyaset ve yaşamla ilgili sıkça okuma yapıp teoriler ortaya atıp,
    fikir beyan etmek adına yakın çevresinde bır bır konuştuktan sonra,
    arkadaş ve akrabalarından ikna edemediği birçok insan olduğunu görünce;

hakikaten sike sürülecek aklımız yok ya!
    ... kelkeshoze
  6. 6.
    ön yargılı insanlar.
    1 ... iremim
  7. 7.
    söylenen kişinin aklının beş kuruş etmediğini ifade eden cümle.
    + jaco
    - buyur abi
    + olum sende varya sike sürülücek akıl yok ha
    - niye abi
    + varsa gel olum ozaman
    1 ... 1number
  8. 8.
    (bkz: sike sürülecek aklı olmamak)
    -1 ... saipsiz
  9. 9.
    http://www.odatv.com/n.ph...r-cizebilir-mi-0512121200

niye cami diye soramıyoruz ayıplanıyor. kopya tasarımlardan iğrendiğimizi söyleyemiyoruz, kafadaki basmakalıp cami fikrinden dolayı kopyalar makbul hale geliyor. tamam, niye olduğu belli olmayan abuk bir kararla çamlıca'nın tepesine cami kondurma fikrini bir yere kadar kabullendik... arkadaş cami mimarisini en iyi ibadet edenin bildiği ne malum yahu? bilakis, ibadet eden adam girdiği yerdeki mamariyi incelemeye kalksa ibadetini düzgün yapamaz, hadi ben de aynı zeka seviyesinde bir karşıt önermede bulunayım.

Detaya girince ayrı bir entry çıktı, bunu ayrıca yazacağım (bkz: istanbul ataşehir mimar sinan camii) mimar sinan selimiye'yi yaparken akustiğini kontrol etmek için cami alanında nargile fokurdatıyormuş. bunu görenler mübarek yerde nargile içiyor bu tövbe tövbe yaklaşımıyla adını çıkartmışlar. işte görüyorum ki aradan 600 yıl geçmiş, gram ilerleme yok. bilakis bu söylentileri eskiden bu kadar rahat dile getirildiğini de zannetmiyorum. diyecek fazla birşey ve sike sürülecek aklınız* yok!
    ... kelkeshoze
  10. 10.
    http://www.haberturk.com/...-ayriligi-konusunda-hakli

--spoiler--
    Tabii ki devlet içinde buna tepkili çevreler vardı. isteyen buna Ergenekon da diyebilir; çünkü aslında Ergenekon bir örgüt olmaktan çok bir zihniyettir ve bu zihniyet kuruluş döneminin etkileri nedeniyle devlet içinde çok güçlüdür.
    --spoiler--

Aziz Nesin daha komik hikayeler, tolkien daha betimleyici masallar yazdı zamanında. başka cümle kuramıyorum.
    ... kelkeshoze