bugün

istediğimiz çoğu şey olmuyor.

küçük şeylerle mutlu olamıyoruz.

hepimizin sorumlulukları var.

anasını sikeyim ya özgür olmak istiyorum lan. ülke ülke dolaşmak istiyorum.

sokayım işine de okuluna da sigortana da.

tekdüze hayat süren orospu coçukları.

tanım : hayatlarımızın yarak gibi olduğu gerçeğinin farkına varma olayı
oldu mu zall oldu mu şimdi
Herkesin istediği olsaydı eğer yine boktan bir hayat olurdu. Düşünsene, istediğin herşeye istediğin an kavuşabiliyorsun... ne anladım ben yaşamaktan o zaman? Git ve hayaller için bir çaba sarfet, uğraş ki ulaştığın şeyden lezzet alabilesin. Elindekilerin kıymetini bil.
mekan kıtlık bölgesi ise hemen terkedilmelidir.
hayatın yarak gibi olması yeterince zor iken; zoruma gitmesine müsaade ederek ikinci bir yük alamam.

ama zoruma gidiyor lan.

doğru sorudur.
bunlar hep hedefsizlik.
iste bunlar hep parasizlik.
işte bunlar hep ergenlik.

sivilcelerle birlikte bu tür dertler de azalacaktır.
herkes kendi adına konuştuğuna göre benim hayatım sik gibi değil.. meme gibi böyle.. pürüssüz.. süper.. hehhe. *
gitmezmi ? bakış açını değiştir. iyi yönlerinden bak olmuyorsa, çok önemli bir görevin var unutma.
valla yarram akbeyinlilerde ortam böyle'dir.
Çoğu insanın düşündüğü, bazılarının söyleyip, bazılarının karşısında birşey yaptığı durum.

insanları öyle böyle nerdeyse ömür boyu borçlandırmışsın. Kim nasıl şikayetçi olsun ki?
Sözlük, patronuna küfreden insanlarla kaynıyor ama sorsan herkes meme kıvamında yaşıyor.
Tamam lan sokarım düzeninize deyip insan gibi yaşama isteğine gayet güzel kılıf bulunabiliyor.
O yüzden önceliklerinle ilgili olarak farklı yorumlanabilecek durum.
"Alışmaya alıştık" diyebileceğimiz bır yedirememedir kendine. Yapacak bır şey yoktur tek başına. Çözümlerden biri de; dünyadaki herkesten imza toplayıp, dunyanın merkezi her neredeyse bır dilekçeyle birlikte yazıp göndermek olabilir.
Sevenlerin "yoo niye zoruma gitsin" diye cevaplandıracağı sorudur. Neyi sevdiklerini de ben söylemeyeyim şimdi anladın sen.
gitme mi, ama yapacak yok. ne kadar çabalarsan çabala olmayınca da olmuyor işte.
http://www.uludagsozluk.c...ruz-zorunuza-gitmiyor-mu/
çokta düşünmemek lazım yoksa beyin yanabilir.
Dünyada milyonlarca insanın açlıktan, sefaletten, din, dil, ırkları yüzünden sebebsizce katledilmesinin farkında olmayan bir ergen beyanı.
Ey ergen şükret karnın tok, esir altında değilsin rahat rahat sözlükte takılıp isyankar cümleler kurup bizleri rahatsız ediyorsun.
(bkz: sette çok eğlendik diyemeden ölüp gitmek)
(bkz: mutlu olmanın yolları)
gidiyor kardeş, gitmez olur mu.

elin oğlu kızı, ülke ülke gezip, tadını alabileceği yaşta, içinden gelen ne varsa yapıyor. sonra dönüyor memleketine, sevdiği işte çalışıyor, sevdiği insanları alıyor hayatına, mutlu oluyor onlarla.

biz ise, daha 20'li yaşlarda hangi işin ne kadar geliri varmış onlarla bilgilendiriliyoruz. hiç alakasız bir bölümü biterecek olmama rağmen, babam gelmiş geçen gün "polislik sınavına girsene sen de" dedi bana. onlara kızamam, yemişler bu ülkenin krizinin, ekonomisinin sillesini, onlar biz rahat edelim derdinde. zaten kızdığım üzüldüğüm nokta da tam olarak bu.

ya arkadaş ben neden bu yaşımda, sevdiğim insanla ülke ülke gezmek varken dersane dersane geziyorum? neden oturacağım şehre kpss denen bir sınavın puanı karar veriyor? neden sırf o sınav yüzünden çocukluğumu, okul yıllarımı beraber geçirdiğim arkadaşlarımla ayrı şehirlerde yaşamaya mahkumum? evlerini bile göremiyorum, neden facebooktan fotoğraf beğenme evresine geçiyor dostluklarım?
bunu şey gibi düşünmek lazım ;
denize giriyorsunuz, en başta bir soğuk bir soğuk ama zamanla ılıklaşıyor yani alışıyorsunuz.

Alıştık.
Eved.