1. .
  sorun çocuk sayısından ziyade o çocuklara kimin bakacağıdır. zira aynı başbakan kadınların iş hayatına katılma oranını yüzde 29'a yükseltiğini söylemiştir. yani anne çocuk doğurup iş hayatına devam edecek ve tek bir çocuğun eğitimi bile oldukça zorken başbakanın gazına gelip dünyaya gözlerini açan bu 5 çocuk bakıcılar elinde, kreşlerde büyüyecek. dolayısıyla eğitim ailede değil, bakıcıda başlamış olacak. annesi iş arkadaşlarını çocuklarından fazla görecek. çocuğunun veli toplantısı için patronundan izin isterken karnına ağrılar girecek.
  çocukların şansı yaver giderse bakıcıları onlara iyi bakacak. yerine göre anne bile çocuklarının yaramazlığına tahammül etmekte zorlanıp ufak şaplaklar atarken, söz konusu bakıcı insanlıktan nasibini alamamışsa tahammül eşiği çok daha düşük olacak ve rusyada olan bu iğrençliğe benzer şeylerle çocuğunuza videodaki gibi şiddet uygulayacak.

  https://video.uludagsozluk.com/v/siirt-te-5-çocuk-isteyen-başbakan-71200/  yani kadın 5 tane çocuk doğuracak ve bir yandan da iş hayatındaki kariyerini yükseltecek, çalışacak da çalışacak. kendini geliştirirken anne olmaktan uzaklaşacak belki. çok iyi bir iş kadını olurken, 5 çocuğuyla yeterince ilgilenemeyecek, nasıl anne olacağını torunlarını büyütürken öğrenecek belki.

  tanım : 5 çocukla birlikte bu çocukları kimin yetiştireceği üzerine de kafa patlatması gereken başbakandır. ismekte bakıcı kursları mı açar, her gün sayısı artan üniversitelerde iyi ebeveyn olmak üzerine bölümler mi açar artık, naparsa.
  2 ... uzunnickinkisasi