bugün

Sanayi esnaf işte, parayı elden aldım. 2 sene yazın olmak üzere 8 ay da sürekli çalıştım. Sigorta gerekli görmedim, tanıdık olunca masraf yapsın istemedim ama ilk hastanelik mevzuda masrafları karşılaşacağına dair söz istedim, fazlasını yaptılar mesela eve servis yoktu eve servis yaptılar, haftalık zam oldu illaki bir iyiliği oldu hatta kemiği kırdım (bacak) özelde yatırıp, 2.5 ay parasını ödediler. Sonra 3 ay daha çalıştım ve 1000 tl nin karın doyurmadıgini söyleyip, asgari ücretli iş aradım çalışma saatleri yarı yarıya az maaşı yarı yarıya fazla iş bulunca başvurdum, şu gıcık belgeyi alamayacak gibiyim, kendim doldurduğum formu kendim iptal ettirip, yenisini yazabilir miyim?
işyeri sana ücretini nasıl ödüyor? Fatura kesmiyordur muhtemelen ama fiş yada ücretini aldığına dair bir imza atıyorsan o kağıt ile dava açabilirsin?
aynen işyerinin o yazıyı vermesi çok zor.
sigortan yoksa sigortadan bir belge alamazsın. ancak eski işyerine gidip çalıştığına dair yazılı bir belge alabilirsin.
imla hatası yapılmış olabilir, özür dilerim.

Eski işyerinde sigorta yoktu yeni iş yeri sgk hizmet dökümü eski iş yerine ait çalışma belgesi istemesi üzerine sigortasız işte bu kağıdı nasıl alınacağını bilmeme durumu.

Yav zaten sgk sız çalışmak umrumda değil yeni işi parası iyi olduğu için istiyorum abidik gubidik kağıt istediler, nerden alacağını isteyeceğini bilmeyen yazarın merak ettiği bir konu.