bugün

Allah tuttuğunu altın etsin nüfus planlamasının hali nice olurdu sigara olmasaydı.
Marlboro dunyanin ilk paket servisli sigarasidir.

Kahramanimiz tutun sirketine gider. Der ki baba plan bu ben tutunu paketleyecegim. Fabrika ok der cengaversin dene bakalim. 200 karton Marlboro paketlenir ve satisa cikar ama satis 0. Bir tane bile satmaz. Kahramanimiz dusunur millet bu arada bununla dalga gecer. Ve aklina bir yontem gelir.

'Durun, amina koyim fikrim geldi.' minivalinde cikar fabrikadan. 25000 adet bos marlboro paketini alir burusturur kutulara koyar. Kankasi gelir evde ekmek bile yoktur.

'Lan izdirabini sikeyim bize sigara kutusu mu yedircen.' der.

Kahramanimiz:

'Dur, ebesine kardes edindirdigimin cocugu yarin zenginiz bu gece de ac uyuyuver.' der.

Kankasi kafayi kasiya kasiya gider yatar.

Kahramanimiz ucak kiralar sabaha karsi tum los angeles uzerine burusturdugu paketleri atar. Ayni gun 200 karton Marlboro ilk satisini yapar. Herkes baskalari iciyor sanip bitmeden almak istemistir. Aylik uretim ve satis milyon kartonlari bulmustur. Peki kahramanimiz kim mi?

Hayatinda bir tane bile sigara icmemis olan sevgili (bkz: Philip Morris)

Ayrica reklam konusunda idolumdur kendileri.

Velhasil insanlar sigaralari kendileri sarmayi birakinca tuketim de dogru oranda artmis. Bu baglamda Philip emmi devrim yapmis.
Haklı bir nedendir, nerden başımıza musallat ettin bu zıkkımı.