bugün

görsel
görsel
Sinirlendikten sonra bir savunma mekanizması geliştirememek. Evet ben 5 ay bıraktıktan sonra bu yüzden başladım. Nikotin bağımlılığı 2 haftada vücudu terketti. Fakat sinirlendikten sonra ne yapacağımı bulamadım. iş yerinde yöneticime sinirlendikten sonra kendimi sakinleştirme yolunu bir türlü bulamadım. Haliyle psikolojik olarak beni bu 5 aylık süreç çok yıprattı. Ya Anti depresan kullanacaktım ya da sigaraya tekrar başlayacaktım. Ben de daha az zararlı sigaraya başladım. Beynim eskisi gibi serotonin ve dopamin salgılamaya devam ediyor. Şahsi olarak görüşüm hiç başlamayın. Sigara gerçekten bırakılmıyor (haftada bir paket keyfiyeten içen adam ben bıraktım ya demesin tiryakiler beni anlar). Ara verin, az için, aç karnına içmeyin. Sporunuzu egzersizini eksik etmeyin.
yemekten sonra el ayak titremesine müteakip bir dal sigara aranmasıyla sonuçlanan eylem.
dizden aşağısındaki kaslarda bir gevşeklik. ben de böyle bir şeyler oluyor la.
ilk olarak etrafınızda sizin ölmenizi isteyen bir sürü piç kurusu olduğunun farkına varılır.

+ne bırakması olum.
+yak la yak bir cigara.
şubenin kapısında sigarasını söndürüp içeri giren dumanı tüten(!) müşterinin sizin masanıza gelmesi.
daha beyaz dişler, sigara kokmayan bir ağız, düzgün bir cilt, gece öksürüğü. Bide aşırı sağlıklı olma isteği. Sebze meyveye ağırlık verme bitki çayları içme isteği gibi.
testesteronun aşırı salgılanmasına bağlı kampüste,kahvede,sınıfta,otobüste banyoda oluşan acayip bir azgınlık.

temel içgüdü filmini izler gibi yani....
önlenemez sevişme isteği!
yaklaşan bahar ayından mıdır yoksa sigaraya mı bağlıdır bilinmez ama ergenlik dönemindeki bir velet gibi arzu dolu oluyorsunuz.
Bırakılmasını müteakip ilk 3 gün bence sokağa çıkılmasa iyi olur. Öyle bir konsantrasyon kaybı olur ki donunuzu çıkarsalar haberiniz olmaz. Sizicebinizi boşaltma girişimlerine karşı da çok savunmasız olursunuz. Boş gözlerle etrafa bakıp, bir fırt için kıvranır durursunuz.
sakız çiğnemekten çene kaslarınızın ağrıması.
ağızda paso kürdanla dolaşmak.

(bkz: jean tigana)
(bkz: #2212761)
en çok hissedilen baş ağrısıdır.
sigarayi biraktigim vakit yeni kisiligime alısmam zor oldu. *
nargileye baslamak.*
(bkz: yeniden başlamak)
(bkz: bırakılabiliniyor muydu o)
(bkz: basa gelen çekilir)
son derece güzel olan şeylerdir.söyle ki;

sigarayı biraktıktan 20 dakika sonra: Kan basıncı, vücut ısısı ve kalp frekansı normale dönüşmekte.

8 saat sonra: Sigara içmekten meydana gelen karbonmonoksitten etkilenen kırmızı kan hücreleri bu durumun etkisinden kurtulmuş ve temiz hava taşımaya hazır duruma gelmiş bulunmaktadır.

1 gün sonra: Ani kalp ölümü rizki azalmakta.

3 ay sonra: Kan dolaşımı düzelmekte. Akciğer kapasitesinde %30’luk bir artış söz konusu olmakta. Böylece bedensel aktivitede de bir yükseliş söz konusu olmakta.

1 yıl sonra: Kalp kılcal damarlarının hastalanma riski yarıya inmekte.

2 yıl sonra: Kalp krizi riski bayağı azalmakta.

10 yıl sonra: Akciğer kanseri riski sigara içmeyenlere eşit.

15 yıl sonra: Kalp krizi riski sigara içmeyenlere hemen hemen aynı olur. *
önce vahşi(!) bi sakız çiğneme alışkanlığı, akabinde dayak yeme.
yanaklara gelen dolgunluk hissi..we siz duymasanız da ciğerlerinizin off be rahatladım,sonunda bıraktın yani şükür,ha dedirten beyaz çubuksuz hayat..
artik arkadaslari operken elmacik kemiklerimle sert darbeler indirmiyorum suretlerine. kilo aldim, ne var?
http://www.antimult.ru/an...ns/001smokekills/view.htm

ahanda böle bi durum olucaktır işte.