bugün

En pahalı sigara parliement 18.50 TL

18.50 x 30 =555
555x12 = 6660
6660x5=33.300

Sadece sigarayla olacak iş değildir, net yalandır.
Desene Gitti bizim 90 bin. şu işe bak ya. Helal olsun.

Yalnız haber hatalı. Olay 2008 de gerçekleşmiş. Yani 10 sene. Ortalama 2 paket sigaradan hesap şöyle olmalı;

10×2×365×10= 73.000-tl yapar. Demekki arada fazla para da atmış kumbaraya yada fiyat artışlarından kaynaklı.
hep birlikte hesaplayalım 18 liralık bir sigarayı günde 2 paket içtiğini düşünürsek günde 36 lira, yılda 13140 tl biriktirir. 5 yılda 65700 tl yapar. 5 yıl önce sigara 18 lira değildi bunu gözardı ediyoruz. ona rağmen pek mümkün değil bir de 2 ticari araç bir yarış motoru almış o da çok şüpheli göründü gözüme. bu sigara bırakma işinde var bir şey ama dur bakalım bu arada haberin tarihine de baktım yeni haber allah allah.
Son duraktaki gibi olmaz inşallah.

Adam aldığı arabalardan biriyle kaza yapıp ölmez.
Günde 2 paket içip nasıl 90 bin lira biriktiriyor olum?

1 paket sigaraya 25 lira vermesi lazım. Daha yeni maksimum 18,5 oldu sigara. Kumbaraya dolar olarak mı attın Mehmet usta? Ya da sigara diye esrara mı vuruyordun kendini?

Hayır tam hevesleniyorum ben de bırakayım diye sonra böyle buglar çıkıyor vazgeçiyorum. Bi de paraları boşaltıyor bak hele bak.
ekmeği ve şekeri bırakırsan da kabaca bu kadar para biriktirirsin. yani, gerek yok devam.
vay amk. boşuna demiyorlar hem cebe hem sağlığa zararlı diye.
Denizli'de oturan klima ustası Mehmet Taş'ın başarısı.

görsel
https://www.cnnturk.com/v...da-90-bin-lira-biriktirdi

--spoiler--
Denizli'de oturan klima ustası Mehmet Taş (46), 2008 yılında geçirdiği kalp krizinin ardından hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Taş, anjiyo yapıldıktan sonra taburcu edildi. Günde 2 paket sigara içen Taş, doktorların tavsiyesi doğrultusunda sigarayı bırakmaya karar verdi. iradesine hakim olan ve sigarayı bırakmayı başaran Taş, günlük olarak sigaraya verdiği paraları biriktirmeye başladı. Mesleğinde kullandığı klima gazı dolum tüpünden kendine kumbara yapan Taş, biriktirdiği parayla hayatına farklı bir yön verdi. 5 yıl boyunca, düzenli olarak para biriktiren Taş, bu sayede işlerini büyüttü. Her yıl bir kumbara dolduran Taş, 5 yıl içinde yaklaşık 90 bin TL para biriktirip 2 hafif ticari araç ve 1 yarış motosikleti sahibi oldu.
--spoiler--