bugün

sigarayı bırakıp sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek isterken hayal kırıklığına uğramaktır. anlamsız bir korku ve panik hali geçmek bilmiyor...
O bırakma sürecinde psikolojik sorunlar yaşamaktır.Sonunun olmadığını düşündüren karamsarlık ve eksiklik hissi sonucunda yaşadığın bütün acıları ve sıkıntıları hiç yaşamamış gibi geri başlamaktır.iradeli ve kararlı olmadığını düşünenler için denemesi olumsuz bi sonla biten bir denemedir.Düzenli içmek daha sağlıklı ruhsal açıdan.
sigarayı öfkeyle, bir sebebe kızarak bırakmak, psikolojiyi bozarak bırakmaktan yana daha tutarlı olabileceği kanısındayım. bırakmaya kendini zorlamak birde düşük istek söz konusu ise; çoğu bırakmak isteyen tiryaki bunu itiraf edemez, kişinin kendisine eziyet etmesinden öteye gidememektedir.
Başka ne bekliyorsunuz. Formaliteden bırakayım dedim birgün bambaşka bir insana dönüştüm.
15 gün kadar bıraktım. en son televizyona bakarken televizyonda sigaraların konuştuğunu gördüm bu iş olacak gibi değil diyip tekrar başladım.
ramazan’da bırakmayı denedim, insanları kısa lark, uzun parliament vb gibi görmeye başlayınca yeniden başladım.
genelde akıl sağlığını korumak için anlamsız gelmeye başlayan bu uğraşa son verilir.
Sigara her türlü alanda insanı yener Yani. Başladıysan kolay olmaz geri dönüşü.
Aman içen ölüyoda içmeyen ölmüyo mu sağlık olsun be. Tek dert sigara olsun.