bugün

ne diyersen aq.
https://m.youtube.com/watch?v=RIhoeMl5uvU
gerçekten çok etkileyici kamu spotları. sigara içenlerin hepsini izlemesini tavsiye ederim.

-sigarasız birkaç saat bile duramıyorum. +makinesiz tek nefes bile alamıyorum.
-ben sadece arkadaşlarımla dışarı çıktığım zaman içiyorum. +haftalardır dışarı çıkamıyorum.
-yok, hiç bırakmak istemiyorum. +annem beni bıraksın istemiyorum.
-maalesef, bırakamam. +çok geç ameliyat edemem.

-bırakmak istiyorum da, kahveyi sigarasız içemiyorum. +artık bir bardak suyu bile rahat içemiyorum.
-bir kere bıraktım 3 kilo aldım. +20 kilo verdim
-ya benim içtiğim çok hafif. +bu yaşadığımız çok ağır.
-abi bir gün bırakırım ya, daha çok vakit var. +maalesef, çok geç.

bir de olumlu bakış açısıyla yapılmış.

-bir tane sigara içmeden imkanı yok ayılamıyorum. +bıraktığımdan beri çok daha zinde kalkıyorum
-benim de bir masrafım bu var. +benim de günde 10 lira bağışla okuttuğum bir öğrencim var.
-yani bu yaştan sonra sigarayı bıraksam ne fark eder? +gençleştim resmen, bu kadar mı fark eder?
-bir kere bıraktım, sonra tekrar başladım. +tekrar tekrar denedim, en sonunda başardım, tam 10 yıldır ağzıma sürmüyorum.

birazdan bir parliament yakacağım ama benim aldığım paket yaklaşık 1 ayda bitiyor *
benim hoşuma gitmeyen reklam. ameliyat etmem ben bunu diyen doktora kafa atasım geldi.
insan edimsel koşullanmayla yaşadığı için bağımlılığı kolay kolay bırakamaz. vücut bunu arzuladığında farklı bir uyarıcıyla aynı bölgeyi uyarman ve zamanla bu uyarıcının miktarını azaltıp ondan kurtulman gerekir ya da o uyarıcı yerine başka bir etkili madde kullanıp aynı yeri uyarman da olabilir.
bir şey sık tekrarlansa bile değiştirmek zordur kaldı ki bu bağımlılık yapan bir şeyse kolay kolay bırakılmaz.
sloganla yürümüyor bu işler ve cidden iradeyle bir ilgisi yok. tedavi olmayı isteyebilir biri ama bunun için geçici şeyler kullanıp bu sefer o kullandığı şeylere bağımlı olabilir.
tabi benim dediğim bağımlılar için yoksa üç beş sigara içen kişide bu olacak diye bir şey yok.
mesela uyuşturucu da böyledir, onu kullandığında haz aldığın için o mekanizma artık bağımlı olur, hazza ihtiyaç duyduğunda onu alırsın ama ondan kurtulmanın yolu aa bıraktım demekle olmaz.
ya yeniden koşullayacaksın, ya da belli ilaçlar kullanıp aynı bölgeyi farklı şeylerle tatmin edeceksin.
sigara da bağımlılık yapıyor bu yüzden onun tedavisi de önemli ve öyle ben bıraktım demekle de olacak iş değil. sağlam iradeyle bunun bir ilgisi de yok.
Arkadaşlar sigaraya aşık biriydim, yani param olmasa bile beni hiçbir şekilde terk etmeyen bir dostumdu o. 5 sene kullandım, sonra bu işlerin sonu kötü yerlere çıkmaya başladı, önce geceleri öksürmeye sonra bayırlarda tıkanmaya ve balgamların sertleşmeye başlaması ile eski ben olmadığımı fark ettim. Sağlıksız birisi oldum, annem böyle yetiştirmedi.

Sonra bir gece yolda giderken sigaramı bitirdim ve yeni aldığım paketi gayet sakin bir şekilde çöpe attım. O günden beri daha içmedim, çok mutluyum. Zorlayan bir şey değil, ilk haftayı atlatın, sonra daha kolaylaşıyor ve Zor bir iş yapmanın verdiği gurur sizi inat ettirip bıraktırıyor.
görsel
o kadar kamu spotu yapıldı ama bunun gibi iyisini görmedim. çok başarılı reklam.
Kesinlikle 2 senedir uyguladığım bir şey. Sigaranın ne kadar saçma bir şey olduğunu bırakınca anladım..

Darısı siz gençlere...
ben sigarayı bırakırsam bir anlık sinirle başkaları hayatı bırakabilir. Açık ve net ne biçim bir trafik var ula izmirde bu saatte
Tam da sigara içerken hiç hoş olmadı.
Hayatı bırakınca sigarayı da bırakıyorsunuz zaten çok kasmayın, devam.
Bıraktıktan sonra aaa!! böyle nefes almak çok güzelmiş deyip, iyi ki de senden vazgeçmişim dediğim lanet ismini ağzıma almak istemediğim madde.
Hazırı bırak sarma tütüne geç.
Bence bırakmasınlar çünkü gerçekten vergisi çok fazla. Bırakırlarsa nereden vereceğiz o kadar vergiyi?

Bir düşünün abiler.
(bkz: birakabilirsin org)
Tamam. Doğru söze ne denir, başka.
kamu spotlarının olmazsa olmaz cümlesidir.
(bkz: bırakırsanölürsün org)
Bıraktık sigarayı da hayata çok da tutunduğumuz söylenemez..
Reklamlar çoğaldığına göre yine zam yapacaklar.
Gereksiz bir cümle. Sigara aldığım keyifi ikiye katlıyor, neden bırakayım ki? ¤
Sigara içenlerin umrunda olmayacak slogandır.

Günde 1 pakete yakın sigara içiyorum. istersem anında bırakırım fakat seviyorum sigara içmeyi. Yani mutluyum ben sigara içtiğim için. Zararlarını da elbette biliyorum ama beni tatmin ediyor işte arkadaşım..

Kafam atıyor bir ortamda, dışarı çıkıp bir sigara yakıyorum ve kafam dağılıyor.. Bana psikolojik olarak iyi geliyormuş gibi hissediyorum yani. Bağımlılıkla alakası yok pek.
Sigara içenleririn en büyük yalanı istediğim zaman bırakırım lafı komik geliyor.
kendilerine veriyorlar o zararı yazık günah sağlığınız yerindeyken bırakın şu zıkkımı.