bugün

efenim eger kutu bir pakete sahipseniz ve paketten 5 - 6 tane içilmişse eve girdikten sonra "bıngıl bıngıl" ses etmesi kaçınılmazdır. aile ye yakalanma korkusu insana her şeyi yaptırır lakin.*
sigarayı bıraktırmayı başaramayan bir korkunun eseri olan davranış.
yatılı okulda yapılması zorunlu olan davranış.zira hocalar çok gaddardı.
çoraba sıkıştırmayı akıl edememiş acemi içici hareketi
sigara kaçakçılığnda oldukça başarılı bir yöntemdir.
sigarayı beyaz çorabın içine sokmaktan daha yaratıcı olan durum.biz bu beyaz çorap olayının son zamanlarına yetiştik ne yazıkki keşke simdide yapanlar olsada doya doya gülsek.
eğer sigara anneden saklanmaya çalışıyorsa nafile bir çabadır, çünkü don da, donun içindeki de, annenin dikkatli gözlerinin ve hassas burnunun hakimiyet alanındadır. (bkz: anneler bilir)
asker de erkeklerin sıkça yaptığı eylemdir. hatta bunu bir önceki versiyonu lise dönemlerin de baskınlardan kurtulmak için gerçekleştirilir.
Lisede olur bu tiplerden, südyenin* ve külodunun içine saklar, sonra da sigara içme mekanında arkasını dönüp rahatça çıkarır.
donun hangi tarafinda saklandigi da onemlidir, eger kic tarafinda saklanirsa bir kaza aninda hosa gitmeye baslayan bu uzucu olay daha kotu sonuclara yol acabilir,
kissadan hisse sigara sagliga zararlidir her anlamda.
anne ve baba odanı aniden bastığı zaman yapılıcak en birinci taktiktir.
yalnız bunu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar;

1. sigara yanık olmasın yoksa kazalara yol açabilir. *
2. iç çamaşırının kirlenmesine neden olur. *
3. yanıksa'da annen seni lafa tutuyosa unutabilirsin ve kötü anılara yol açabilir.* *~ ~*~
(bkz: puro yu donda saklamak)
okullarda genel üst-baş aramalarına karşı alınan başlıca önlemlerden biri..
lisede bizi çok seven bir hocamızın dersi. hoca sınıfa girdi ve direk bizim yanımıza gelerek çocuklar arama yapılacak, üzerinizde sigara varsa atın saklayın yapın bişeyler işte dedi. okulun daly.rak müdürü durmadan arama yapardı ben lisedeyken. hatta benim için bu çocukta hırsız tipi var demişti hayvan oğlu hayvan. lan ben senin varya... neyse.

benim üzerimde bir tek sigara var. lan ne yapıcam bu sigarayı? bide camel ki atılmaz. yazık ziyan bu değere. tek dal sigara, kendi kendimi arasam bulamam ama o zamanki akıl ya, tuttum sigarayı donumun içine soktum. sonra müdür harbiden geldi, yardımcılarıyla sınıfı aradı. siti tuttu, gitti.

tenefüs geldiğinde tuvalete gittim sigarayı çıkarmaya. azimliyim, ordan çıkan sigarayı içicem. yanımdaki baltada 'dur lan yapma, dudaklarına bel soğukluğu bulaşır' diyor. bel soğukluğuna sokayım, o ne ki? neyse, açtım içeri baktım ki sigara parçalanmış. ama lise zamanının hareketliliğiyle paramparça olmuş. toplar, üzerine yapışan tütünlerle susamlı kurabiye görüntüsünde. tenefüs boyu temizlemekle uğraştım. sonra derse girdik. ders içinde birden içime kurt düştü. lan bu sigaranın filtresi nerde?..ya kıçıma kaçtıysa!!!