1. 1.
  (bkz: kaçak sigaraya talep)
  2 -1 ... doktor mikrop
 2. 2.
  avrupada olduğu gibi herşey..lüx tüketim pahalı..vucuda zararlı şeyler serbest ama pahalı..
  örneğin amerikada katı yağ ile yapılmış bir yemek zeytinyağlı yemekten kat kat pahalı..
  2 -2 ... mecka
 3. 3.
  hatta uzun lm'e %44'ü bile geçmiş zammın gelmesidir. amına koyayım zammın üst limiti bize mi denk geldi lan!!
  (#13400575)
  6 ... gece lampulu
 4. 4.
  "avrupa'da da sigara içmek pahalı bir zevk, türkiye'de de öyle olacak" geyiğinden başka sözü olmayanlara yarayan zam dalgasıdır. ama yeter lütfen; bu geyik bıkkınlık getirdi artık.
  1 -2 ... editor
 5. 5.
  2003 öncesi döneme göre hafif kalan zamlardır. balıklar pek hatırlamayacakları için onlar sadece bugünü görür. yarın bugünü de unutacakları için sorun yoktur.
  3 -6 ... endemik pandemi
 6. 6.
  insanın kendine yakışanı giymesidir. eskiden birinci sigaraları olurdu. gariban fakir fukara içerdi, hasılı ismi ile müsemma değildi. filtresiz bir sigara olan birinci, maltepe'nin samsun'un yanında hep boynu bükük kalmıştır. kısacası kahrolsun faşizm.
  2 ... asitbazdengesi
 7. 7.
  Çok güzel olmuştur, çok da iyi olmuştur tamam mı? Devlete bir paket sigara için, sigaranın fiyatının üç katı vergi ödememiz son derece normaldir. içinde 20 adet sigara olan bir pakette, bir dal sigaranın birim fiyatı 0,375 tl'ye denk gelmektedir. Asgari ücretle geçinmeye çalışıp, üstüne bir de sigara içen utanmazlar, hiç yaşamasın zaten. insan nerede durması gerektiğini bilecek kardeşim. Hepinizin gözü yükseklerde. Hepinizi bir porsche merakı almış gidiyor. Buna bir dur demek lazımdır artık. Yetinmeyi bileceksiniz. Gözünüz yükseklerde olmayacak. Siz kim, sigara içmek kim. Sizin, kahve ile sigara tüttürmek gibi bir lüksünüz yok.
  (bkz: dağılın şimdi)
  8 -3 ... doldurma kaset
 8. 8.
  (bkz: zam dalgası)nın en yükseği olan zamlardır.
  zira diğer za pardon güncellemerde yüksektir, işte bu yüksek zamlar akp nin sonunun yaklaştığının göstergedir. tayyip ve yardımcıları hararetle bu güncelllll sikerim güncellemesini kazığın garibanların yani kendilerine oy veren yahut vermesini istedikleri ülkenin yüde seksenini ilgilendirmedini iddia etselerde gerçeğin öyle olmadığını köpek gibi biliyorlar.
  zam dalgası artarak devam edecektir. çünkü ülkemiz ötelenen krize girmiştir.

  yinede akp bu dokuz yıllık iktidarında önceki bütün iktidarlara karşı bayağı başarılı sayılabilir.

  ne zamanki hükümetin bazı bakanları çalışanların daha fazla mesai yapması gerektiğini söyledi, patronlarda hep bir ağızdan evet habura goyum evet dediler sanki çok para veriyorlarmış gibi şerefsizler zamlarda peşpeşe gelmeye başladı akp iktidarı fiilen yıkılmaya başlamış demektir.

  çünkü bu zamların tüm çarkı harekete geçireceği ekonomi psikolojisi, geçmiş deneyimler bunu gösteriyor kesindir.

  bu güne kadar akp nin oylarını düşürmeyen ekonominin kontrol altında tutulmasıydı. yoksa chp ve muhalif medya o da fazla kalmadı ya istediği kadar ergenekon, balyoz carttır curttur diye çırpınsın elitlere yapılan bu muamele vatandaşın zerre umurunda olmaz aksine akp nin oyunu bile arttırığı görülmüştür. ordu ve muhalefet din karşıtı açıklamalar yapar medyada ona arka çıkarsa bundan kim kazançlı çıkar, akp çıkar kim çıkacak a beyinsiz muhalefet ve onun yardakçıları. ondan sonrada genel başkanınız yahu bende anlamadım bu adamların oyları nasıl artıyor diye zırlar.

  yani demem o ki zam dalgası çığ gibi büyüyecek, enflasyon oranı artacak, kriz kendini gösterecek işsizlik artacak sofralara daha az çorba gelecek bu çok sevgili bakanlarımızın öngörülerini boşa çıkaracağından oy verenler artık akp nin sonunun geldiğini önce gösterilerle sonrada seçimle iktidara muhalefet medyaya gösterecektir.

  akp gittikten sonra allah sonumuzu hayır etsin. olası bir iktidarı halinde chp bu işi kıvıramaz gelen kriz 2001 krzinden çok daha etkili olacaktır.
  2 ... dragonhead
 9. 9.
  (bkz: sözlük yazarlarının itirafları/#13423483)
  1 ... larex
 10. 10.
  maaşa zam %3 iletişime, elektriğe, suya, gaza, sigaraya zam %30 ,sizin suçunuz yok size oy verenleri güncellemek lazım.
  6 -1 ... skby