bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  "gün batarken rakını, mezeni hazırlayıp, sigarandan bir nefes çekip ege'ye üflemedikten sonra napayım ben öyle tatili" dedirten durumdur. ayrıca tatile çıkan adam üç liranın beş liranın hesabını yapmaz, bütün sene çalışmış belki de o bir kaç haftalık tatilin hayaliyle kendini, bütçesini hazırlamıştır, o saatten sonra sigarayı bırakıp onun parasını kumbaraya atsa nolur atmasa nolur.
  2 -1 ... bendoktordegilimhekimim
 2. .
  bedava tatil yapıyormuş gibi hissettirir. sigaraya verilen paraya hiçbir tiryaki acımaz çünkü.. o para her şartta verileceğinden, yerde bulunmuş bi para gibi gelir insana.. tatil daha bi tatlı olur.
  1 ... disikartal
 3. .
  (bkz: yavaş git)
  3 -1 ... lazio
 4. .
  şahıs birinci içiyorsa eğer, yaklaşık 10 yıl 7 ay* sonra yapabileceği eylemdir.
  4 -2 ... jadeh
 5. .
  günde 1 paket içen kişi, sigarayı bıraktığında; * ayda 105, yılda 1.260 ytl sini cebinde bırakır, ki bu rakamla, biraz da kasılırsa * senede iki kez bile tatil yapılabilir.
  2 ... disikartal
 6. .
  çok pahalı bir ülkede pek zor gerçekleşebilecek hadise. günde bir paket sigara içen biri olarak, o parayla tatile gidebilmek için (uçak bileti + otel masrafı + harçlık) en az iki yıl boyunca hiç sigara içmemem gerekir. o zaman öyle tatili de...
  1 -1 ... ashtarte
 7. .
  Sigarayı bıraktığım yaklaşık 8 aydır sigaraya verdiğim parayla tatile çıkmadıysam da çatır çatır harcayabildiğim bi miktar var cebimde "Ben niye bunu daha önce yapmadım ki ?" diyorum .Üstelik sigara kullanırken cepteki para hep sigara üzerinden hesaplanır hep bi paket sigara parası bi kenarda tutulur uzun vadede ciddi ciddi bünyeyi bişeylerden mahrum bırakan bi paradır sigara ve alkol bıraktım rahatım tavsiye ederim.
  1 ... muammaa
 8. .
  "laftır" ve hayalden öteye geçemez.
  ... efandin
 9. .
  haftada 2 ayda 8 paket yılda ortalama 100 paket. 100.7 = 700 TL. sanki bu parayı yastık altı yapıyodun mk.
  1 ... ukraynali
 10. .
  sigaranın ne kadar büyük maliyet kaybı olduğunun göstergesi olan hadisedir.
  ... oziii