bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sigarayı bırakma kararına müteakiben seyreden zararlı olaylardır. bundan başlıcaları; sürekli baş dönmesi, eroinman gibi evin bir yerine sıkışmış bir dal sigara arayışları, saçmalamak, evdeki çay stoğunun hızlı tükenmesi ve içilen her çay damlasında kendisini saygıyla anmak ve hüzünlenmek, sürekli bir şekilde uyuma isteği, sağı solu devamlı koklamak gibi davranışlar içerisinde bulunmaktır.
  3 -1 ... irishstorm
 2. 2.
  aşırı sinirli olmak kişinin kendisi için olmasa da çevresi için büyük zarardır. aman diyim sigarayı bırakan tanıdığınız varsa yaklaşmayın, uzak durun, hatta gördüğünüz yerde kaçın.
  2 ... cumingsoon
 3. 3.
  En büyük zararı kilo almak. Çünkü sigarayı bırakınca aklınıza getirmemek için sürekli bişeyler yiyerek oyalanıyosunuz. bunlarda genelde ıvız zıvır olduğu için çok kilo alınıyosunuz.
  1 ... ay susadim
 4. 4.
  eller ve dudaklar boş kalacağından vereceği zararlardır.
  2 ... meydanbenim
 5. 5.
  tiryaki kendini yalnız hisseder,
  yalnız hisseder,
  terketmiş şerefsiz sadakatsiz sevgili gibi hisseder,
  yemek yer, durmadan yemek yer ,terk ettiği winstonunun yerini doldurmaya çalıştıkça kilo alır,
  kimi zaman aklına gelir,
  işte o an delice özlediğini farkeder,
  sonra ne mi olur gece saat bir de pijamaslarıyla kendini sokağa atar ,bulduğu ilk tekel bayiine dalıp sigarasına kavuşur..
  sigaranın kendisini bırakmasını bekler..
  * *
  2 ... joker da
 6. 6.
  en büyük ve de belki de tek zararı kilo alınmasıdır, geri kalan etkiler olan sinirlilik hali vs şeyler nikotinin uyuşturucu maddeler ile aynı şekilde beyinden dopamin salınmasını sağlaması yüzündendir, zamanla geçen etkiye sahiptir.

  kilo alınmasının sebebi nikotinin vücuda girdiği andan itibaren, böbreküstü bezlerinden adrenalin salınımını uyarmasıdır. Adrenalin ise vücudu uyarır ve kan basıncını, solunumu, kalp atışlarını hızlandırmanın yanında bol miktarda glukoz salınımına yol açar. Nikotin pankreastan insülin salınımını engellediğinden, sigara bağımlılarının kan şekeri seviyesi yüksektir. bu yüksek seviyedeki kan şekerini her zaman erişilebilir bir enerji kaynağı olarak kullanan beyin sigara bırakıldığında bu şeker seviyesinin düşmesi ile aynı seviyeyi yakalayacak alternatif kaynaklar aramaya başlar ve sürekli olarak yeme içgüdüsünü çalıştırarak eksilen şekeri telafi etmeye çalışır. sigaranın bırakılması ile sürekli yeme isteğinin olması sıkıntıdan değil, beynin alıştığı kandaki şeker miktarını yeniden bulmaya çalışmasıdır. siz yemeseniz de beyin bu şekerin eksikliği ile az yenildiğini düşünerek olan şekeri de kullanmanın yanında kötü zamanları hesaplayarak gerektiğinde şekere çevirebileceği yağa dönüştürmeye başlar. bu yüzden kilo almamak için içinde şeker ihtiva etmeyen ve kalorisi olabildiğince düşük besinler ile bir süre beynin bu dürtüsüne cevap verilmeye çalışılmalıdır.
  1 ... never neverland
 7. 7.
  bol bol balgam atmak.
  ... mulayim
 8. 8.
  asabiyet dolayısı ile, çevredekileri kırmak. sevenler anlayış gösterecektir, panik yapmayınız.
  1 ... hafisko
 9. 9.
  sigaraya başlarken nasıl bir alışma dönemi geçiriyorsan, bırakırken de tekrar eski günlerine alışma dönemi geçirmenden kaynaklanmaktadır.

  ama hayatta hiç bir şey sıkıntı çekmeden başarılamıyor. sıkıntısız gelen başarı ise, zaten tad vermiyor.

  bu zararlar zaman geçtikçe yarara dönüşecektir.
  3 ... secret1907
 10. 10.
  (bkz: anket var biyrünnn)
  1 -1 ... bugs bunny