1. 3021.
  antremanlarda artık eskisinden çok daha erken tıkandığımı, aramızda ortalama 15 yaş olan branşımdaki insanların benden daha kondisyonlu olduğunu fark edince aldığım karar.

  Ancak gerçekleştirmek için kesinlikle bir sebep gerekiyor. Bir uğurda bırakmanız lazım. Çünkü mesele tamamen mental. Sigara içme sebeplerinizi iyi analiz etmeniz gerekiyor, içme sebeplerinizin gerçekten bir yanılmasama olduğunu fark edince gerisi daha kolay.

  ilk olarak bıraktım ancak vize haftasına tekabul etti bu zaman ve 1 gün bile dayanamadım. Daha sonra vizelerimin bitmesinden sonra bırakma kararı aldım, vize sonrası bir antreman çıkışı bıraktım. Antreman sonrası bırakmak normal boş bir günde bırakmaktan kesinlikle daha kolay.

  Bırakacak bir kişiye kesinlikle sporu tavsiye ediyorum, sporla bırakmak hem toplanma sürenizi kısaltır hem de süreci kolaylaştırır.En kötü ihtimalle her gün şınav çekseniz bile kâr.

  Allen Carr'ın youtube videosu sigarayı kafada bırakma konusunda kesinlikle çok yardımcı olacaktır gerçi ben sigarasız 4. günümde keşfettim ancak sürecimi kolaylaştırmada çok etkili oldu.

  Edit: Yöntem ve yaşadığım süreç hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  1 -1 ... pamukellercebe
 2. 3022.
  10 gün kadar oldu. iştahım açıldı, elim ayağım üşürdü büyük oranda geçti. 10 günde bu kadar değişim oldu. en azından fark edebildiklerim bunlar.
  1 ... ihtiyaroldum
 3. 3023.
  Toplam 1 aydır ağzıma sürmediğim meret..
  Sonunda kurtuldum ondan..
  Leş gibi kokan ağıza son!!!
  Leş kokan ellere elbiselere sonn!!!
  Saçlarım ipek gibi kokum bebek gibi hattaa!!
  Hergün daha da iyi hissediyorum bedenen ve zihnen ve ruhen veee psikolojikmannn.. Bırakınız efenim leş kokmayınjz baca gibi tütmeyiniz.
  2 -1 ... hereticfrau
 4. 3024.
  tam 1 ay oldu. yemek kaşığıyla bal yedim lan. evde şinav mekik ne varsa yapıyorum. enerji patlaması yaşıyorum. gözlerim cavcaklı.
  1 ... uzaytamircisi
 5. 3025.
  Şu an için oldukça zor bir eylem gibi gözüküyor.
  ... neverwantanyhopetofuckingworld
 6. 3026.
  Zor oldu ama 2 yıl öce bıraktığım illet.
  11 yaşımda başladım sigaraya önce 1 dal alıyorduk arkadaşlarla onu hepimiz içiyorduk. Sonra biraz özgüven geldi tabi tek tek dallar alıyor okul çıkışında, bir güzel parkta içiyorduk. Orta okulu bitirdiğimde artık paket taşır olmuştum.
  Kızlara hava olsun diye lisede okul önünde sigara yakıp gidiyordum. Acaba biri bana bakıyor mu diye gözlerimle süzüp öyle yakıyordum sigarayı.(salaklık işte)
  Lise bittiğinde artık bir keştim günde 1 paketi geçiyor, ailemin verdiği bütün parayı sigaraya yatırıyordum.
  iş hayatına atıldığımda günlük mola hakkımı daha fazla kullanmak için her molada 2 şer sigara içiyordum. Hatta ve hatta yemek sonrası 3 sigara içmişliğim de sayısı hiç azımsanmayacak kadar çoktur.
  2 sene önce mart ayında durup dururken metrobüs’te nefesim kesildi. Amaaannn dedim, geçer birazdan dedim ve oracığa yığıldım. Evet kalp krizi geçiriyordum. Hemen beni apar topar hastaneye kaldırdılar ve ölümün bu kadar yakın olduğunu hissedince, anladım ki tütün seni sadece oyalıyor.
  2 sene oldu bırakalı, ilk başlarda zorlandım lakin zamanla alıştım. Hep aklıma o metrobüste ki son tutulma geldi aklıma. Bıraktıktan sonra yaklaşık 13 14 kilo aldım(bunun yanında hastanede verilen serumun etkiside çok). Spor ve sağlıklı beslenmeyle onunda üstesinden geldim.
  ... mystictopaz