bugün

sigorta adı altında masraflar sana kitlenmiyor yine biz cebimizden ödüyoruz hastane masrafını ha çok rahatsız oluyorsan yallah norveçe uçak cart curt masraflarını ben karşılıyorum kimse senin nazını çekmek zorunda değil.
devlet benim sağlığımı düşünüyorsa sigaraya zam yapıp beni sikeceğine. gss kesintisini azaltsın, işsizlere bile gss primi borcu yükleyip onları sikeceğine o borçları silsin. belli kesime sağlık hizmetini daha olanaklı hale getirsin, bazen insanlar parasızlıktan ameliyat olamıyor. bunları yapsın, sonra desin ki aga halkımın sağlığını düşünüyorum.
hayır ben sigara içmesem o gss den sonra gene moralim bozulup hasta olacağım. devlet bizi düşünmüyor sadece vergiyle sikecek adam arıyor.
Sigaranın leş kokusunu düşününce hak vermemek elde değil.

Her şey bünyemizi böylesine olumsuz etkilerken sigara savunulması daha kolay görünse de bu pisliğin insanları zehirlediği aşikar. Bilemiyorum hiç onkoloji bölümüne yolunuz düşmemiş ya da yakından bir hastayı gözlemleme fırsatınız olmamış olabilir fakat bu sadece kendi zevkinizi ve bedeninizin size ait olduğunu düşünerek başınıza buyruk yaşama hakkınız olduğunu göstermez.

Dini konularda ahkam kesmeyeceğim fakat bize oksijen sunan doğaya bile borçlu olduğumuz göz önünde bulundurulduğunda yapılan şey iğrenç kokmakla birlik mide de bulandırıcı.