bugün

kıçının kınası gelmiş insandır.
hayatın hep aynı koşullarda devam edeceğini zanneden insandır.

bütün sigara tiryakileri 3 evre yaşamıştır.

1.evre : ben sigara içmem arkadaş.o ne öyle iğrenç.
2.evre : moral bozukluğu veya merakla oluşan anlarda, ver kardeş bir tane içeyim zaten ben hayatta başlamam.
3.evre : ilk ay bir paket biter, sonra yaşam koşulları ile beraber giderek artar. bir bakmışsınız günde bir paket içmeye başlamışsınız.

ondandır diyeceğim, sigara içmeyen arkadaşlar fazla ahkam kesmeyin. bir gün 20liralık paket götten baloncuk çıkarttırır size. *
kaçak sigara satıcısıdır kendisi. bakkalda 20 eminönünde 2.
sigaranın ne boktan ne melanet bir şey olduğunu bilen insandır. keşke daha pahalı olsa çocuğuna ayırmadığı parayı sigaraya ayıranlar ebesininkini görse.
babasını ya da yakınını kanserden kaybetmiş insandır. *
haklı insandır. bok yiyin lan sigara içenler. bırakın şu saçmalığı.
zengin insandır haklıdır. sigara çok fakirlerin eline düştü.
kimsenin sigara kullanmasını istemeyen insandır.
sigara denince düşmana tavsiye diye alayan insandır.
çocuktur. Hamiledir. Kronik astim-bronsit hastasidir. Kanserdir. Sonuna kadar haklidir. Kacak sigara saticilarinin kökunu kaziyana kadar uğrasmali bu önemli vatandaslik görevini yerine getirmesi gerekendir.
götüne pıçak takılası insandır.
sigara içmeyen veya çok zengin olan insandır. bende katılıyorum bu önermeye. en azından sigara ucuz olmasında maddi geliri iyi olmayanlar başlamasın. ortalama sigara içen insan sayısı da azalır. dumansız hava Sahası artar.
kendisi kullanmadığı için kullananlara düşman olan, kin besleyen, kendinden başkasını düşünmeyen insandır. bencildir.
içmeyen insandır.
sevdigi insanlarin sigara icip gozunun onunde eridigine sahit olmus, kimseyi bu meret yuzunden kaybetmek istemeyen insandir. belki fiyati artsa talep azalir diye dusunuyor olabilir.
Sigaradan aşırı rahatsız olan insandır. Sevdiği sigara içen insanların erken ölmesini, kanser olmasını, astım olmasını istemeyen insandır. Çeşitli yollar deneyip ama yine sigara içeni vazgeçirtemeyen insandır. (bkz: Anneannem)
"20 az 30 olsun . "diyebilecek , sigaranın insanlara zarar vermesinden nefret eden , hak verdiğim insandır . Muhtemelen öyle bir cümle kurduğunda karşısında ki kişi " Ne yapayım? Dertliyim , alışmışım bir kere . " tarzı cevaplar verecektir. ( Ama benim annemden gözlemlediğim şu ki , mutlu olsa mutluluk sigarası , üzgün olsa dert sigarası deyip içiyor . Sigaranın yol açtığı o kadar hastalık varken hâlâ içiyor , ben sağlığından endişe ediyorum , o hâlâ içiyor . Arkadaşlar iradeli olun içmeyin lütfen , sağlığınıza yazık , paranıza yazık ... )
ben gibi sigara içmeyen insandır. dar ortamlarda yüzümüze yüzümüze üflüyolar dumanını, gel de isteme.
sigara içmediği gibi etrafındakilerininde bırakmasını isteyen insan tipidir.
Küfür edilesi insandır ayrıca kimin ne içtiğinden sizene lan denilmesi gereken insandır.
sigara içmeyen, içene de mani olmak isteyen insandır.
"icmeyelim, icene de icirmeyelim " görüşüdür.
sigarayı bırakmaya çalışıyordur. "zam gelsin bırakırım"cılar söyler bunu genelde fakat sarma sigaraya dudak dayarlar.
Orjinal kufurleri ogrenmek isteyen insandir.
her türlü küfürü yemeye hazır olan insandır toplanıp her an bi köşede linç edilebilinir.