bugün

sigara, insan bağımlılığının en büyük simgesi ve kötü alışkanlıkların anasıdır. bağımlılığa dair her türlü duygu onunla başlar. bırakılması için uğrunda kampanyalar yapılır ve bu kampanyalarda hakkında bir çok kötü söylentiler yayılır. ancak, sigaranın hiç mi faydası yoktur sorusu bir çoğumuzun aklına gelmiştir. bir takım insanlar için sosyal ilişkiler kurmanın kapısıdır sigara fakat, bu sadece kişisel bir teoriden öteye geçmez. kanıtları yok değildir ve bu yarar sadece sigara içen iki insanın sosyal bağlarını, sigara bağımlılığı sayesinde geliştirmelerine olanak verir.

Oysa, sigaranın bilimsel olarak kanıtlanmış tek bir faydası tespit edilmiştir. Bu fayda, anlık düşünce gücünün artışıdır. bunda şaşıracak bir şey yoktur çünkü, sigara da tıpkı kahve gibi anlık bir uyarıcı etkiye sahiptir. uyarma etkisi çok kısa sürer ve bu süreyi değerlendirmek çok önemlidir. herhangi bir konuda tıkanan kişi, sigara sayesinde aradığı çözümü bulabilir ve artık, problemin aksak tarafı bertaraf edilmiş olur. tabiki bu yarar, sigaranın kötü yanları düşünüldüğünde, onu içmek için hiçbir zaman bahane olamaz.
sigaranın pek faydası olduğunu düşünmemekle birlikte #4558007 burda bahsedilen konuya katılıyorum. ama kimsenin bu sebepten sigara içtiğini sanmıyorum. bir anlık sinirle arkadaştan istenen sigarayla başlanıyor bu lanet merete. dertleri götürdüğü falan da yok yani. bazıları sırf havam olsun diye içer. ulan sigarayla hava mı olur.
ağızda aft çıkarmaması.
bağırsak iltihabına karşı günde 2 tek sigara önerilir.
sigara satanlarin kazandigi para.
karbonmonoksit zehirlenmeleri için, erken mudahele edilen vakalarda daha fazla kurtulma sansı tanır.
insanları öldürmesi.
tez götürmesidir. burdan bush'a sesleniyorum, "içmiyorsan sigaraya başla"
(bkz: dopamin)
kriz döneminde sigara fabrikalarının batmaması, hatta daha çok iş yapması.
devlete kazandırdığı vergi.
sadece dinler sinsi sinside olsa susar sen konuşursun o hep susar.
(bkz: sigaranın dile gelmesi)
sen onu bırakana kadar onun seni ölünceye kadar bırakamaması .
-vay kanka naber
+iyi geldi bidaha ver
-dalarım kanka sana bak neyse bi sigara berde muhabbetimiz artsın
+al kanka arttı mı?
-he kanka bu işe yarıyo bu meret zaten ondan istediydim
+oğlum bak otur üstüne.